Як залучити клієнтів в інтернет-магазин в інстаграм

Після того, як ви створили і оформили свій магазин в інстагам, приходить час роботи з клієнтами. Покупців важливо не тільки залучити, але й утримати. І головне, робити це правильно: щоб аккаунт в інстаграм набирав популярність і прибуток інтернет-магазину росла.

Залучення передплатників і утримання аудиторії

Щоб залучити передплатників, можна розміщувати рекламу в соцмережі або скористатися переважно внутрішньою оптимізацією. У першому випадку буде потрібно вкладення коштів, а в другому – часу.

Сучасним способом залучити нових фоловерів є розміщення постів у інфлюенсеров. Це люди, яким довіряє більшість аудиторії. При цьому важливо, щоб аудиторія була придатною для магазину.

Складаємо контент-план, визначаємо види публікацій і час розміщення

В контент плані потрібно робити акцент не тільки на продають постах. Їх потрібно розбавити іншими видами публікацій, це дозволить залучити аудиторію і затримати її увагу.

Для інтернет магазину різного профілю в Instagram передбачається кілька видів контенту:

 1. Репутаційний, який ґрунтується на перемогах і нагороди послуги або продукту. Наприклад, використання знаменитостями, вручення диплома, підвищення кваліфікації, проходження атестації та ін. До цього розділу належать пости про благодійність.
 2. Навчальний, за допомогою якого можна навчитися правильно використовувати продукт. Це нанесення мейк-апу, уроки шиття.
 3. Розважальний – смішні або милі зображення, відеоролики.
 4. Новинний – повідомлення про розпродажі, акції та знижки. До цієї групи належать події в галузі, порівняння характеристик продуктів і т.д.
 5. Комунікативний – опитування, звернення з метою написання коммент передплатником.
 6. Продає – виставляє товари в привабливому вигляді.

Наприклад, магазин одягу Stin в Інстаграмі регулярно викладає ідеї образів для різних випадків, регулярно проводить акцііі і повідомляє про знижки:

Час розміщення постів вибирається на підставі статистики. Для цього можна використовувати стандартну функцію бізнес-профілю в ІНСТА або сторонні ресурси. Це сервіси Picalytics, Statigram, Picaton, Ink361, Гудлайк, instam.io і інші.

Особливості роботи з хештегом

З хештегом пов’язано багато міфів, до яких відносяться:

 • висока частота пошуку – не всі користувачі знають про функції пошуку по тегу, і не всі знають прагнуть нею користуватися;
 • ризик потрапити під масслайкінг по тегу, який часто проводиться ботами;
 • помітність поста за рахунок хештега – запис не опиниться в самому верху пошуку, тому що щохвилини додається маса нових публікацій з аналогічними словами після значка #.

Запуск інтернет магазину для роботи в Інстаграмі з нуля може стати більш ефективним, якщо додати до постів хештеги з геолокації, назвами брендів і розбиттям на рубрики. Рекомендують використовувати до 11 тегів під одним постом.

Чи потрібно використовувати емодзі

Використання смайликів дозволяє зробити текст більш живим, створити доброзичливе настрій. З ними аудиторія створить більший відгук, збільшиться кількість підписок.

Якщо магазин розрахований на використання людьми різних країн, то смайлики і емодзі допоможуть налагодити живе спілкування користувачів, які володіють різними мовами.

Яскраве оформлення привертає увагу, а використання символів дозволяє скоротити довжину підпису. Збитку опису це не завдасть.

Робота з медіа: прямий ефір і Instagram Stories

Як створити ефективний магазин в Інстаграмі? Розмістити цікавий контент, завантажити в Сторіс відеоролики (тривалістю 15 секунд), фотографії або створити карусель із зображень товарів. Це можна робити як зі смартфона, так і з комп’ютера.

Також ролики розміщуються на сторінці, в цьому випадку їх тривалість може досягати 1 хвилини. Це можуть бути щоденні акції або спецпропозиції з обмеженим терміном дії, які повинні максимально швидко привернути увагу користувача.

Перевагою використання Stories є можливість проставлення хештегов і геолокації.

Використання відео дозволяє залучити аудиторію. Для цього можна викладати:

 • промо-відео або рекламні зйомки;
 • надходження новинок або огляди хітів продажів;
 • демонстративні відео;
 • інтерв’ю з власником компанії або співробітниками;
 • розпакування товару, зустріч з постачальниками, розсилку замовлень;
 • корпоративні свята.

В прямому ефірі також можна висвітлювати новинки і виробляти розпакування отриманих товарів, відповідати на питання і транслювати участь компанії в значимі події.

Робота з клієнтами: заявки та ведення замовлень

Створення магазину в Інстаграммі не виключає спілкування з покупцями. Як на будь-який інший торговому майданчику, тут важливо підтримувати зв’язок з передплатниками. Для цього проводиться обробка коментарів і особистих повідомлень.

Обробка коментарів до товарів

Для ефективної взаємодії з аудиторією необхідно:

 • відповідати на всі коменти і на пости клієнтів з придбаним товаром;
 • цікавитися про негативні сторони товару і пропонувати способи по їх усуненню;
 • обробляти негатив, видаляти або блокувати певні слова.

Щоб не пропускати коменти і не залишати їх без відповіді можна використовувати сервіси на зразок Instalex або налаштувати відправку повідомлень в іншу соцмережу.

Розсилка в директ: спілкування та продажу

Зазвичай в Директ пишуть вартість товару, якщо вона залежить від декількох факторів і є непостійною. Найчастіше вона варіюється на підставі курсу валют, тому її не вказують в пості.

Особисті повідомлення призначені для просування товарів і автоматичної розсилки. Їх використовують для повідомлення про акції, що діють для активних/постійних/тільки тих, хто підписався покупців.

Просуваємо інтернет-магазин в Інстаграмі

Просування складається з декількох елементів. Першим з них є хештег, який дозволяє відібрати товари в одну групу. Щоб знайти найпопулярніший тег і використовувати його зі своїм товаром, можна завантажити додаток Websta.

Другий елемент – таргетинг, що дозволяє відібрати необхідну аудиторію, яка максимально зацікавлена ​​в товарі, тому швидше виконає цільове дію.

Третій спосіб – зробити репост цікавить записи. Найчастіше вони стосуються знакових подій в певній сфері, які відносяться до новинного контенту.

Ще одна можливість збільшити кількість передплатників – розкрутити свій магазин за допомогою сторінки блогера або відомої особистості. Може бути взаємний піар.

Як розмістити ефективну рекламу?

Найбільшою віддачею характеризується таргетована реклама, яка дозволяє показувати зображення або відео тільки потенційним покупцям. Решта групи користувачів не побачать її і не справлять цільове дію. Це дозволить не витрачати гроші даремно.

Для запуску такої реклами обов’язково мати бізнес-профіль в ФБ.

Вибираємо аккаунт блогера: на що дивитися

Якщо ви вирішили відкрити інтернет магазин в ІНСТА, можна замовити рекламу у просунутих блогерів. При цьому важливо враховувати охоплення і особливості аудиторії, вибирати блогера, у якого велике коло активних передплатників, інтереси яких збігаються з товарами на торговому майданчику.

Не варто вибирати блогера, профіль якого дуже наповнений рекламою або заспамлен. Також сторінку перевіряють за допомогою статистики.
Чим більше у блогера передплатників, тим вище вартість реклами.

Автофолловінг

Це автоматичні дії, які виконуються програмами. Автофолловінг дозволяє збільшити кількість передплатників, привертаючи увагу підпискою на профілі інших користувачів.

Така функція не рахується накруткою, а лише автоматизацією дій. До найбільш популярних сервісів відносяться Instapromо, Pamagram, Social Hammer.

Зареєструвати свій профіль у них краще не відразу, а через пару тижнів. Це виключить ризик потрапляння в бан. Спочатку проводиться розкрутка вручну, тільки після цього можна приступити до автоматичного просуванню.

Постав Лайк! Це ж так просто
Інстаграмчик
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: