Що таке директ в Інстаграм – як написати і де знаходиться

 Все можливості Інстаграм-директ про які ви не знали

Напевно ви не раз чули фразу «Пишіть в директ» або що стало мемом вираз «Відповіли в директ». Що це за директ такий і де його шукати?

Все дуже просто, шукати його потрібно в Інстаграм. Незважаючи на величезну кількість месенджерів, нам завжди зручніше спілкуватися саме в тій соціальній мережі, де ми проводимо найбільше часу.

Директ Інстаграма дає можливість відправляти особисті повідомлення іншим користувачам, отримувати відповіді на історії, відправляти пости або просто смішні картинки.

Якщо ви новачок в Instagram, і ще не розібралися з основними функціями, то ця стаття виразно відповість на всі ваші запитання, докладно розповість, як спілкуватися в Інстаграм з друзями і передплатниками.

Що таке директ

Директ – це розділ особистих повідомлень в Інстаграм. За допомогою цієї функції ви можете відправляти повідомлення іншим користувачам. Якщо у людини відкритий акаунт, то він може отримувати повідомлення навіть від користувачів, на яких не підписаний. Повідомлення в закритий профіль може надіслати тільки передплатник.

Простими словами директ – це месенджер всередині Інстаграм.

Учасники роблять різний наголос у слові «direct». Хтось використовує назву «директ», інші, дотримуючись правил англійської фонетики, кажуть «директив». Але і ті й інші з задоволенням користуються можливостями, які надає відправка особистих повідомлень.

Хочете дізнатися про нові можливості соціальної мережі, використання розсилок та налаштування автоматичного привітання? Дочитайте статтю до кінця! Впевнені, після прочитання у вас не залишиться питань, зате з’явиться кілька нових ідей для просування.

Як потрапити в Direct Інстаграма

Раніше користуватися можливостями, які надає директ, можна було тільки з мобільного телефону. Після чергового оновлення, дана функція стала доступна і користувачам з ПК.

Багато ведуть бізнес в Інстаграм, але не хочуть надавати повний доступ до аккаунту великій кількості співробітників, для цього існують сторонні додатки і сервіси, які відкривають менеджеру тільки частковий доступ до функцій соціальної мережі. Наприклад, можливість листуватися в директ.

Давайте детально розглянемо, як потрапити в директ Інстаграма з вашого мобільного пристрою або емулятора Android, якщо вихід в Instagram здійснюється з комп’ютера.

Мобільний додаток

Якщо ви використовуєте мобільний додаток, зробіть наступне:

 1. Увійдіть до свого облікового запису в Інстаграм і перейдіть на головну сторінку (натиснувши будиночок в лівому нижньому кутку екрану).
 2. Натисніть на значок в правому верхньому куті екрану.
 3. На новій сторінці відкриється список діалогів.

Відкрити директ в мобільному додатку

Відкрити директ в мобільному додатку

Якщо вам написала людина, на якого ви не підписані, його повідомлення не потраплять відразу в загальний список діалогів. Повідомлення про них буде перебувати в правому верхньому кутку сторінки діалогів. Ви можете перейти до цих повідомлень і подивитися, хто хоче відправити вам повідомлення.

Додаток Інстаграм для ПК

Іноді вести ділову переписку зручніше з комп’ютера або ноутбука. Щоб почати або продовжити листування через директ Інстаграм зробіть наступне:

 1. Відкрийте програму Інстаграм на комп’ютері;
 2. Зайдіть в ваш обліковий запис;
 3. У правому верхньому кутку ви побачите іконки для навігації в соціальній мережі;
 4. Виберіть другу іконку праворуч, щоб відкрити список повідомлень в директ;
 5. Перед вами відкриється нова сторінка. Список діалогів буде відображатися з правого боку, а самі діалоги в поле зліва.

Відкрити переписку в додатку для Windows

Відкрити переписку в додатку для Windows

Онлайн сервіси і браузери

Для тих хто розуміє що ведення сторінки в Інстаграм стало забирати надто багато часу і виникла необхідність приділяти більше уваги безпосередньо бізнесу, а не займатися розсилкою та обробкою повідомлень з директив, є хороший варіант вирішення проблеми – онлайн сервіси.

На ринку існує досить онлайн сервісів, які дозволяють організувати віддалений доступ до сторінки, мають функціонал для планування постів і сторіз, пропонують послуги масслайкінга і відстеження статистики, а так же листування в директ за коштами внутрішнього інтерфейсу.

Використовуючи онлайн сервіс можна вести листування з передплатниками та клієнтами з одного вікна, позначати діалоги ярликами і привласнювати статуси, як це реалізовано в CRM.

Якщо в штаті є менеджер, який займається просуванням аккаунта, то йому можна надати можливість вести переписку з клієнтами, а так само дати повний або частковий доступ до облікового запису, але при цьому не передавати пароль.

Завдяки комплексному підходу інструмент дуже зручний у використанні. Через високі вимог до безпеки використання його не грозить зломом аккаунта.

 Листування в директ за допомогою сервісу

Переписка в директ за допомогою сервісу

Ви можете вибирати будь-які додатки для просування в Інстаграм, але ми рекомендуємо уважно читати відгуки, заздалегідь ознайомиться з функціоналом і співпрацювати тільки з перевіреними додатками, а так само не надавати доступ до облікового запису третім особам.

Емулятори для комп’ютера

Емулятори для ПК допомагають працювати з комп’ютера, використовуючи функціонал смартфона.

Не потрібно адаптуватися до нового інтерфейсу, можна копіювати інформацію, яка є у вашому ноутбуці, і відправляти передплатникам. Крім текстів ви можете відправляти фотографії товару або прайс-листи.

Емулятори були особливо популярні раніше, коли функція «відправлення повідомлень в директ» була недоступна на ПК.

вибирайте емулятор виходячи з операційної системи вашого пристрою. Перш ніж встановити певний емулятор, уважно вивчіть відгуки і його функціонал.

bluestacks

Bluestacks – один з найпопулярніших емуляторів андроїд системи на персональному комп’ютері. Встановіть Блюстакс на свій ноутбук і листуйтеся в директ як на телефоні. З емулятором доступні всі функції мобільного додатка.

Як написати повідомлення співрозмовника

Ми розібралися, де знайти функцію директ, як відповісти на повідомлення. Прийшов час відповісти на головне питання, як же ініціювати діалог з співрозмовником самостійно.

Є кілька способів почати діалог, давайте розглянемо їх все.

Через Директ

 1. Увійдіть до свого облікового запису Інстаграм і натисніть на значок директ в правому верхньому кутку;
 2. на новій сторінці ви побачите список діалогів з людьми, з якими ви вже спілкувалися. Ви можете вибрати друга у списку;
 3. Якщо користувача, якому ви хочете написати в директ, ні в списку, натисніть на кнопку «Нове повідомлення». Кнопка знаходиться в правому верхньому куті екрану;
 4. Ви можете знайти користувача з пошуку і вибрати опцію «нове повідомлення».

Діалоги в Direct

Діалоги в Direct

Зверніть увагу, що в діректі доступна функція «Створити чат». Її ми розглянемо трохи нижче.

Через профіль

Надіслати ПП в директ також через профіль користувача.

 1. Перейдіть на сторінку користувача, якому хочете відправити повідомлення.
 2. Виберіть опцію «Написати» під шапкою профілю, з правого боку.
 3. На новій сторінці перед вами відкриється діалог з користувачем.
 4. Ви зможете відправляти повідомлення, картинки або пости.

Написати людині через профіль

Написати людині через профіль

Вище ми описали спосіб відправки повідомлень через мобільний додаток. Спосіб відправки через ПК може незначно відрізняться по розташуванню іконок і кнопок, але суть залишається тією ж.

Обмеження в директі

Останні оновлення Інстаграм вплинули і на ліміти дій в улюбленої соціальної мережі.

Ми розуміємо, що при спілкуванні з передплатниками вам хочеться відправляти якомога більше повідомлень. Особливо це актуально для тих, хто веде свій бізнес в Інстаграм. Хочеться розповісти про свій продукт або послуги всьому світу, відправити тисячі повідомлень, щоб люди помітили вас і дізналися про товари, які ви пропонуєте.

Насправді, відправка особистих повідомлень дуже потужний інструмент для збільшення продажів. Люди часто реагують на індивідуальні пропозиції, складені спеціально для них. Тому ми рекомендуємо вести активну переписку з іншими користувачам, але при цьому не перевищувати ліміти, які встановлені для повідомлень в директ.

Ліміт на кількість повідомлень

Ліміт на кількість повідомлень різний в залежності від вашого досвіду користування Інстаграм і кількості передплатників.

Для нових користувачів рекомендуємо відправляти в день не більше 50 повідомлень фоловерів. З кожним днем ​​кількість допустимих повідомлень буде збільшуватися. Ми радимо не перевищувати позначку в 200 діалогів в день.

Зверніть увагу, що вище йшлося саме про мессенджах людям, які на вас підписані.

Ліміт повідомлень користувачам , яких немає ні в вашому списку передплатників, ні підписок, приблизно 30-40 в день.

Інстаграм встановлює дані обмеження, щоб скоротити кількість спаму в соціальній мережі.

Обмеження даних

Крім обмежень на кількість повідомлень в день, є ще й обмеження по довжині повідомлень.

Instagram дозволяє відправити в директ повідомлення довжиною не більше 485 символів.

При спробі відправити більш довге повідомлення, система або відмовиться його відправляти, або розділить повідомлення на два.

Крім того, Instagram не вітає регулярну відправку великої кількості повідомлень. Якщо ви просто спілкуєтеся через директ з друзями, то все в порядку. Якщо займаєтеся рекламної розсилкою і відправляєте близько сотні повідомлень в день, рекомендуємо вам робити перерву між відправленнями не менше 8-10 хвилин.

В іншому випадку Instagram може накласти тимчасові обмеження на вашу активність в улюбленої соціальної мережі, а при регулярних порушеннях, спричинить блокування облікового запису.

Функції Діректа

Функції особистих повідомлень в Інстаграм не зводяться до банального «написали ціну в директ».

Instagram активно розвиває функцію директив, в 2020 році Facebook об’єднав приватні повідомлення в Instagram іMessenger. Це було зроблено для зручності користувачів, щоб ті могли спілкуватися один з одним в одній програмі.

До старого функціоналу додалися можливості прикріплювати анімовані наклейки, відправляти реакції. Можна вибирати колірну схему чатів, є більше 20 колірних рішень. Крім іншого, користувачі тепер можуть відповідати на повідомлення в директ, провівши пальцем по екрану.

Навіть сам значок директив змінився. Раніше це був літачок, а тепер іконка більше нагадує значок месенджера з Facebook.

Якщо ви ще не оновили налаштування Instagram, радимо зробити це вже зараз і йти в ногу з часом.

Щоб оновити директ в вашому профілі, виконайте наступні дії:

 1. Увійдіть в вашу вчену запис Instagram. Натисніть на три точки або три смужки (в залежності від типу вашого пристрою) в правому верхньому куті екрану;
 2. Перейдіть в розділ «Налаштування» у спливаючому вікні;
 3. На новій вкладці першим рядком буде опція «Оновити обмін повідомленнями», виберіть її;
 4. Система відкриє перед вами нову сторінку з інформацією про оновлення, підтвердіть свою згоду, натиснувши на кнопку «Перейти» внизу екрану;
 5. Інтегруйте ваші акаунти Instagram і Facebook.

Групові чати

Ще одна прекрасна можливість, яку дає директ – створення групових чатів. Ви можете запросити в загальну бесіду кількох друзів, або колег.

Щоб створити груповий чат зробіть наступне:

 1. Увійдіть до свого облікового запису Інстаграм і натисніть на значок директ в правому верхньому кутку.
 2. Натисніть на кнопку «Нове повідомлення». Кнопка знаходиться в правому верхньому куті екрану;
 3. Знайдіть першого учасника групового чату з пошуку, натисніть на гурток навпроти імені користувача, щоб додати його в бесіду;
 4. Виберіть опцію «Створити чат» в правому верхньому кутку екрану;
 5. Додайте інших учасників діалогу.

 Групові чати в директив

Групові чати в директі

Всі користувачі, включені в груповий чат, зможуть читати і відправляти повідомлення. Якщо хочете створити кілька групових чатів, для кожного можна вибрати окрему назву, щоб не плутатися.

Швидкі відповіді

Ця функція значно спростить роботу магазинів в Інстаграм.

Як правило, користувачі задають одні і ті ж питання – про товари в наявності, способи та терміни доставки.

Необхідно створити пул найпопулярніших питань і скласти шаблонні відповіді на кожен з них. Потім зробіть наступне:

 1. Увійдіть в вашу вчену запис Instagram. Натисніть на три точки або три смужки (в залежності від типу вашого пристрою) в правому верхньому куті екрану;
 2. Перейдіть в розділ «Налаштування» у спливаючому вікні;
 3. На новій сторінці виберіть пункт «Компанія»;
 4. Виберіть рядок «Швидкі відповіді» на IPhone або «Збережені відповіді» на Android;
 5. На новій сторінці ви побачите список збережених відповідей. Додати новий відповідь можна кнопкою «+» в правому верхньому кутку.

Налаштування швидких відповідей

Налаштування швидких відповідей

Кожному швидкому відповіді привласнюється цифра. При спілкуванні в директ з клієнтами, просто напишіть певне цифру, під якою збережений ваш відповідь і система запропонує відправити текст.

Наприклад, можна зберегти адресу і докладний опис, як дістатися до офісу вашої компанії під цифрою 1. Таким чином, на питання клієнта «Де мені вас шукати?» ви зможете натиснути цифру 1 і вибрати готову відповідь.

Ця функція дозволяє відповідати клієнтам ще швидше і скорочує час на ведення ділової переписки.

Зникаючі повідомлення

Особливий вид повідомлень в директ – зникаючі. Це може бути фото або відео, їх можна відправляти як в особисті, так і в групові чати. Інформація пропадає відразу після перегляду, і побачити її повторно неможливо.

Щоб відправити зникаючі повідомлення з фотографією:

 1. Відкрийте директ і виберіть діалог з користувачем, або груповий чат;
 2. Натисніть на іконку у вигляді фотоапарата. Перед вами відкриється режим камери. Зробіть фото, при необхідності накладіть ефект;
 3. Рухайте рядок під фото, щоб вибрати режим перегляду «Разовий перегляд», «Дозволити повторний перегляд» або «Залишити в чаті».

Щоб відправити зникаючі повідомлення з текстом:

 1. Перейдіть в діалог з користувачем;
 2. Проведіть по екрану знизу вгору
 3. Напишіть і відправте повідомлення.

При відправці фото з разовим переглядом, користувач зможе подивитися зображення один раз, повторно воно вже не відкриється, хоча напис останется.В випадку з текстом зникаюче повідомлення є тільки один раз при повторному відкритті діалогу його не буде.

 Зникаючі повідомлення

Зникаючі повідомлення

Ручні та автоматичні розсилки в директ Інстаграм

Розсилання це зручний та дієвий інструмент просування аккаунта через директ.

Ви можете відправляти вітальне повідомлення новим передплатникам, або сповіщати про нові акції та вигідні пропозиції для своїх клієнтів.

Напевно, ви і самі отримували повідомлення в директ від користувачів, на яких не підписані. Найчастіше це реклама або пропозиції взяти участь в гівах і групових чатах.

Якщо пропозиції, які вам надходили, абсолютно вас не зацікавили, значить, розсилка у відправника не була налаштована належним чином, і ви отримали повідомлення, не будучи цільовою аудиторією рекламованого аккаунта.

Давайте детально розглянемо, які бувають види розсилок.

Ручні

Відправляти повідомлення в директ можна по-старому, вручну. Зберегти певний шаблон і відправляти його вручну всім вашим клієнтам, або новим передплатникам.

Це метод відніме багато сил і часу, зате дозволить познайомитися зі сторінкою кожного користувача, якому ви пишете. Можливо, вам вдасться підкоригувати свою комерційну пропозицію, яку інформацію про співпрацю під конкретного користувача, зробити повідомлення більш індивідуальним.

Такий підхід виправдає себе, якщо ви на самому початку шляху і ще не готові вкладати гроші в просування.

Автоматичні

Якщо кількість користувачів, яких ви хочете охопити масовим розсиланням, велике, в цьому випадку доречно скористатися автоматичною (масової) розсилкою.

Логічно буде вітати всіх нових передплатників милим повідомленням в директ. У ньому ви можете розповісти трохи про себе, подякувати за підписку і зорієнтувати фоловерів в навігації по вашій сторінці. Розповісти, що збережено в актуальних сторіз і які цікаві пости можна знайти за хештегом.

Ідеальний варіант це коли користувач відповість на ваше привітання, тим самим відкриє з вашим аккаунтом діалог, а відкритий діалог знімає обмеження на масову розсилку. Тому у вітальному повідомленні задати користувачеві питання або написати заклик до дії.

Для організації масових розсилок в Інстаграм буде потрібно або спеціально ПО, або онлайн сервіс. Назвемо кілька найвідоміших і популярних.

 leadfeed

Сервіс Leadfeed відмінно впоратися з завданням по розсилці повідомлень. За допомогою сервісу можна налаштувати розсилку по своїм передплатникам, за відкритими діалогам або передплатникам конкурентів. За INSTASERVIS можна отримати +5 днів при оплаті будь-якого тарифу

 Idirect

Сервіс Idirect дозволяє створити персоналізовані розсилки. Клієнтам завжди приємно отримувати індивідуальні пропозиції, або першими дізнаватися про знижки. Ви можете створити список передплатників, яким ви будете регулярно повідомляти про акції на вашу продукцію.

Zeus – багатофункціональний сервіс для просування аккаунта з функцією автоооветчіка, Створення серій листів, листування в директ з комп’ютера.

Boss Direct – сервіс для створення чат-бота в своєму профілі. Бот відповідає користувачам по заздалегідь підготовленим сценаріями і підвищує продажі.

SMMbot – система по роботі з клієнтами CRM з вбудованим чат-ботом. Зрозумілий конструктор сценаріїв, автовідповідач і масові розсилки в одному сервісі.

Вибирайте сервіс в залежності від ваших завдань і бюджету, або розсилайте повідомлення самостійно.

Популярні питання і відповіді

За традицією в кінці ми відповідаємо на питання. Не соромтеся залишати коментарі та питати про нові функції і фішках в Інстаграм. Можливо, ваше запитання стане темою наступної статті.

Де зберігається листування з direct instagram

Переписка зберігається в діалозі зі співрозмовником.

Незважаючи на те, що сервери Instagram, де зберігається листування, добре захищені, ми не рекомендуємо пересилати паролі та інші важливі особисті дані. Зловмисники можуть зламати ваш аккаунт, або аккаунт вашого співрозмовника і заволодіти цими даними.

Як закрити директ

Щоб обмежити коло осіб, які можуть відправляти вам повідомлення в директ, зробіть наступне:

 1. Увійдіть у свій обліковий запис і перейдіть у вкладку «Налаштування» (докладні інструкції про те, як це зробити, ми приводили вище).
 2. Виберіть пункт «Конфіденційність», потім «Повідомлення».
 3. Перед вами відкриється нова сторінка. Виберіть ті опції, які вважаєте потрібними.

Зазвичай запити на листування від акаунтів, підписаних на вас, відображаються в папці «Запити на переписку». Ви можете відключити повідомлення про запит листування від ваших передплатників, або інших людей.

Крім того, ви можете вибрати коло осіб, які можуть запрошувати вас в групові чати. ​​

Як відновити повідомлення в директ інстаграм

Якщо ви вирішили видалити чат з усією листуванням, то відновити втрачені дані буде неможливо.

Однак , видаляючи переписку в особистих повідомленнях, ви видаляєте її тільки для себе. Інший користувач бачить діалог в повному обсязі.

Як робити продажу через директ

Універсального і короткого відповіді на це питання немає. Все залежить від вашого товару, його цільової аудиторії.

Ми рекомендуємо складати персоналізоване пропозицію для кожного користувача, підкреслювати достоїнства товару. Чи не рекомендуємо активно нав’язувати покупку і займатися агресивними продажами.

Використовуйте сервіси автоматичного вітання передплатників і сервіси масових розсилок щоб протестувати гіпотезу

Розвивайте вашу сторінку, зміцнюйте особистий бренд, налаштуйте автоматичне вітання нових фоловерів і тоді клієнти і покупці не змусять себе довго чекати.

Постав Лайк! Це ж так просто
Інстаграмчик
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: