12 мільйонів українців щодня користуються соціальними мережами. Власники акаунтів з мільйонами передплатників створюють тенденції, формують громадську думку і, при необхідності, стимулюють продажі.
Інстаграм спочатку проектувався як додаток, де викладають фото. Тепер сервіс перетворився на серйозний інструмент по розкручуванню авторських акаунтів і монетизації змісту.
Реклама в соціальних мережах стала двигуном маркетологів. Власники сторінок використовують аудиторію як додаткову можливість для отримання прибутку. Розглянемо, кому потрібна реклама у блогера в інстаграм, скільки коштує і які критерії вибору.
Хто замовляє рекламу у блогерів і навіщо це робиться
Традиційна реклама вже не працює так, як раніше. На комп’ютери встановлюються додатки, що блокують настирливу рекламу, при перегляді телевізора перемикають канали, тільки б не бачити. Намагаються не помічати і не читати рекламні оголошення. Тому більшої ваги набуває маркетинг впливу.
Людина, що володіє великими знаннями і досвідом в певній галузі, може авторитетом впливати на думки інших людей. У соціальних мережах це блогери, чиї регулярні публікації довели компетентність в тій чи іншій сфері. До думки фахівців прислухаються передплатники і з їх допомогою багато компаній здійснюють просування брендів в Instagram.
Зробити товар або послугу затребуваними за допомогою реклами в Інстаграм – один з найефективніших методів продажів.
Маркетинг впливу за дією схожий на сарафанне радіо. Ось блогер, він позиціонує себе як експерт і передплатники, які поважають його за компетентність. Якщо ці люди цільова аудиторія бренду, то блогера використовують як рекламного агента впливу.
У Інстаграм, в силу специфіки, просуваються товари і послуги, на які дивляться. У індустрії краси популярні beauty-блогери. До них також звертаються онлайн-магазини, hand made, ювеліри, ресторани.
Якщо потрібно розкрутити особистий аккаунт, то скористайтеся плодами співпраці з блогером з аналогічною аудиторією.
Маркетинг впливу працює як для початківців бізнесменів, так і для великих компаній. Популярні бренди використовують рекламу в Інстаграмі для підтримки або збільшення популярності товарів.
Як замовити рекламу і не прогоріти
Чи не розглядайте тільки зірки Інстаграму – ціна за послуги буде сильно завищеною. Вивчіть 2-3 сотні варіантів, які підходять по бюджету, і зробіть вибірку. Частина з обраних може не захотіти співпрацювати, тому що не бажають зв’язуватися з продуктом або послугою. Блогери цінують аудиторію і не ризикуватимуть її втратою.
Уважно стежте за останніми тенденціями і діяльністю зірок Інстаграму, чий контент прямо або побічно відноситься до вашої сфері.
Якщо не знайомий ні один відповідний блогер, скористайтеся послугами спеціалізованої біржі:
- LabelUp;
- Adstamer;
- Epicstars;
- Plibber;
- Dealway.
На цих біржах є база блогерів, яка займається рекламою. Реєструєтеся, задаєте тематику і отримуєте список акаунтів, вивчаєте і вибираєте підходящі.
Вибір блогера
Не найкраща ідея вибрати блогера для реклами, керуючись емоціями. Сподобався, значить пропонуємо співпрацю. Ні, робіть усвідомлений вибір, з огляду на сукупність багатьох факторів:
- Кількість передплатників. Найпростіший спосіб оцінити потенційного партнера, але не об’єктивний. Навіть якщо користувач підписаний, він бачить не всі пости стрічки. Існує така річ, як накрутка числа користувачів.
- Тематика. Пропоновані товари або послуги повинні прямо або побічно збігатися з тематикою блогу і не суперечити. Рекламувати фастфуд в блозі здорового харчування недоречно. Блогеру має бути цікаво працювати, адже від контенту блогу залежить відвідуваність.
- Охоплення – більш неупереджений показник, ніж кількість переглядів. Він показує число користувачів, що звернули увагу на рекламу. Охоплення завжди менше числа передплатників. Інформацію про нього можна отримати у самого блогера, або на біржі, на якій той зареєстрований.
- Охоплення та залученість. Передплатники реагують на контент, ставлячи лайки, шери, коментуючи те, що побачили. Це показник активності аудиторії.
- Ставлення передплатників до реклами. Люди по-різному ставляться до звичайного і рекламного контенту. Якщо блогер вже працював з рекламою, то простежте за реакцією аудиторії. Особливу увагу зверніть на коментарі під постами.
- Клікабельність. Скільки було кліків по посиланню зі сторінки профілю впізнається за допомогою Google Analytics. Відкрийте і перейдіть у вкладку Social Traffic.
При аналізі блогу не впадайте в фанатизм. Чи не намагайтеся охопити всі параметри і не зупиняйтеся на одному. Їх набір специфічний для кожного бренду і залежить від завдань просування.
Скільки коштує реклама у блогера
Реклама повинна давати результат. Основним критерієм ефективності є окупність. Якщо через тиждень рекламної кампанії продажі зросли в 2 рази більше, ніж було витрачено на розміщення, значить ви правильно вибрали блогера.
Зростання числа нових передплатників теж є показником результативності реклами. Адже це потенційні клієнти. Розділивши їх кількість на витрачені на рекламу гроші, дізнаєтеся у скільки обходиться новий передплатник. Якщо використовували інші види просування бренду, то можна оцінити ефективність залучення клієнтів через блогера Інстаграму.
Про результативності говорить також показник залученості. З його зростанням публікації з вашим брендом будуть частіше з’являтися в верхівці стрічки і їх побачить більше людей.
До того як обговорювати питання про вартість поста на сторінці блогера вирішите, чи будете шукати його самостійно або скористаєтеся послугами рекламних агентств і бірж. У першому випадку:
- Знаходьте підходящі популярні акаунти.
- Аналізуєте і вибираєте кращих.
- З’єднатись з власником через Direct.
- Обговорювати умови і укладаєте договір.
Недоліки самостійного вибору:
- Немає захисту від шахраїв. Гроші візьмуть, пост не опублікують.
- Публікація не дасть результату, так як передплатники накручені.
Розцінки на рекламу в акаунтах з більш ніж 100000 передплатників можуть собі дозволити тільки великі компанії. Вони починаються від 10000 грн., і до 550000 доларів. Якщо потрібно розкрутити профіль або невеликий бізнес, то досить буде аккаунта з аудиторією до 100000. Орієнтовна вартість реклами у таких блогерів буде:
- 10000 передплатників – 1000 гривень.
- 10000-50000 передплатників – до 10000 гривень.
- 50000-100000 передплатників – до 30000 гривень.
Ціна сильно залежить від товару або послуги та тематики блогу. На неї також впливають інші фактори, такі як активність, спрямованість і тривалість існування блога.
Складання завдання
До публікації обговоріть з блогером умови:
- текст,
- опис продукту на фото,
- дати.
Після цього обдумано складіть технічне завдання. Саме від нього буде залежати результат рекламної кампанії. У ньому пропишіть:
- Коротка інформація про компанію.
- Контент план.
- Формат реклами.
- У який точно місце відеокліпу повинна бути вставлена реклама.
- Текст поста для блогера. Про що він повинен сказати в описі продукту.
- Термін виготовлення поста.
- Термін розміщення поста.
- Можливість видалення розміщених матеріалів.
- Розміщення посилань і промокодом.
Надайте блогеру більше свободи, щоб реклама не виглядала чужорідної в блозі, проводилася мовою зрозумілою аудиторії.
Результативність реклами
Оцінити результативність поста можна різними способами. Помітьте посилання на сайт в шапці профілю utm-міткою. За допомогою Google Analytics відстежуєте переходи по посиланню. Далі, там же налаштовуєте цілі і формуєте воронку продажів:
- Вартість рекламної кампанії.
- Охоплення поста.
- Кількість переходів
- Кількість продажів.
- Виручені гроші.
Через тиждень дивіться на окупність поста. Не забудьте оцінити охоплення і зростання числа передплатників.
Знижуємо ціну
Якщо відчуваєте, що розцінки реклами високі, але робити треба і у вас свої погляди на пост, спробуйте домовитися з блогером. Запропонуйте:
- Довгострокове співробітництво в обмін на знижку.
- Розміщення в блозі посилання на його профіль.
- Бартер. Розмістити рекламу в обмін на пропоновані товари або послуги.
Реклама в популярному блозі – один з найпопулярніших методів просування товарів і послуг. Не викликає відчуження у користувачів і тому популярна у всіх, від підприємців до провідних світових брендів.