Як зробити рекламу в Інстаграм 2023

Реклама в Інстаграм дозволяє протягом короткого часу охопити нову аудиторію користувачів, спонукати їх підписатися або здійснити покупку. Серед переваг Інстаграм реклами можна виділити також різноманітність форматів, чітку настройку під конкретну демографічну групу, можливість фільтрувати аудиторію для показів. Це без перебільшення один з найбільш вдалих і ефективних методів просування, який працює. Важливо лише правильно вибудувати рекламну кампанію і запустити її. І в цій статті ми детально розповімо, як зробити рекламу в Інстаграм, наведемо приклади рекламних кампаній, розглянемо всі тонкощі нюанси, і які тренди.

Види реклами в Інстаграм

За 10 років існування Інстаграм перетворився не тільки в улюблену мільйонами соціальну мережу, а й величезний маркетплейс, де продаються мільйони товарів і послуг, рекламуються тисячі брендів. Тому запуск реклами в цій соціальній мережі можна назвати одним з найважливіших етапів просування бізнесу сьогодні.

Всі види реклами можна умовно розділити на дві групи:

  1. офіційна реклама від соцмережі;
  2. розкрутка через блогерів.

Кожен з цих варіантів має свої переваги. Наприклад, блогери можуть похвалитися “теплою” і лояльною аудиторією, а таргетинг легше контролювати.

Офіційна реклама в Інстаграм

Таргетингової реклами в Інстаграм дозволяє чітко вибирати аудиторію для показу повідомлень. Такий варіант реклами ідеально підходить для B2C-бізнесу, підвищення продажів товарів і послуг.

Відсортувати аудиторію для показу таргетинговой реклами можна за наступними критеріями:

  • підлогу;
  • вік;
  • регіон проживання;
  • поведінка та інтереси;
  • рівень освіти.

Не варто забувати, що Інстаграм належить Facebook. Для відстеження та фільтрації користувачів з поведінки і інтересам використовуються, у тому числі алгоритми Фейсбук і його база даних. Завдяки цьому системі відомо, чим захоплюються користувачі, що їм цікаво, і навіть що люблять поїсти. Крім того, алгоритми Facebook відстежують геолокацію користувачів, що дозволяє визначити в які заклади та магазини відвідує аудиторія, як часто подорожує і з ким дружить.

Така велика кількість фільтрів і великі відомості про користувачів дозволяє дати рекламу на конкретно потрібну ЦА і не платити за зайві перегляди. Це також робить таргетинг один з найбільш ефективних методів просування.

Перевагою офіційної реклами є і різноманітність форматів.

Реклама в стрічці Інстаграм

Рекламні пости в стрічці можуть бути розміщені в декількох форматах. Це може бути:

  • Фотореклама. Це найпростіший варіант, який дозволяє вигідно продемонструвати свої товари і послугу одним знімком. Зображення може бути як квадратної, так і прямокутної орієнтації.
  • Відеореклама. Даний варіант дозволяє підсилити ефект від реклами за допомогою руху і звуку. Як показує статистика, відео-ролики привертають більше уваги, ніж пости і можуть краще розповісти про переваги бренду. Максимальна довжина відео до 120 секунд.
  • Кільцева галерея. Це хороший варіант, коли потрібно показати відразу кілька товарів. Всього в галерею можна завантажити до 10 фото або відео.

  • Реклама з добіркою. Такий формат дозволяє продемонструвати кілька товарів, які добре поєднуються між собою і мотивувати глядачів відразу на велику покупку.

Реклама в Сторіс

Реклама в Stories займає весь екран і створює ефект максимального занурення. Статична фото затримується на екрані протягом 5 секунд, а максимальна тривалість відеоролика становить 60 секунд.

Ключовою перевагою розміщення реклами в сторіз є той факт, що щодня цей розділ відвідує понад 500 млн. Користувачів. Крім того, під час перегляду на екрані відсутні зайві деталі, що дозволяє повністю сконцентруватися на перегляді.

Якщо для реклами в стрічці використовуються переважно професійні знімки з логотипами, то історії можна додати креатив і зробити їх максимально схожими на призначену для користувача публікацію.

Реклама в розділі “Цікаве”

Стрічка “Цікаве” – місце, де користувачі підбирають новий контент і роблять спонтанні покупки. Даний розділ складається індивідуально для кожного користувача з урахуванням його інтересів і переваг. Для рекламодавців цей розділ – хороша можливість охопити нову аудиторію і вийти на людей, які шукають чогось нового.

Для розділу можна замовити рекламу в трьох форматах:

  • сітка фото і відео;
  • стрічка з фото і відео, яке можна прокручувати;
  • стрічка відео з можливістю прокрутки.

Реклама у блогерів і в паблік

Блогери мають авторитетом серед своєї аудиторії і довіру до блогеру автоматично переноситися на рекламний бренд. Крім того, така реклама більше нативная і не має обмежень за форматом. Це може пряма рекомендація в пості або “ненароком” згаданий товар і бренд в сторіз.

Також можна попасти в рекламу в паблік. Для цього потрібно знайти підходяще спів-товариство у соціальній мережі і звернутися до його адміністраторам з відповідною пропозицією. Зазвичай в паблік соцмереж публікуються контакти, за якими потрібно звертатися для вирішення питань співробітництва. Творці спільноти можуть просувати ваш бренд за допомогою своїх рекламних постів, органічно інтегруючи рекламні блоки в звичайний контент. Також адміністрація паблік може використовувати вашу рекламу, яку ви їй надали.

Головний недолік реклами в блогерів і у паблік – складності з підбором аудиторії. Крім того, потрапити в рекламу до топовим інфлюенсерам і паблік чи не так просто. По-перше, багато бажаючих, а по-друге, важливо щоб цінності, які пропагує блогер, відповідали ідеям бренду.

Вимоги до розміщення реклами

Незважаючи на те, що Instagram пропонує кілька варіантів місць розміщувати реклами, в будь-якому з них для створення якісного рекламного контента рекомендується дотримуватися наступних вимог:

  • Мінімальна дозвіл: для квадратного зображення – 600х500; горизонтального 600х315; вертикального 600х750 пікселів.
  • Максимальна роздільна здатність: для всіх форматів зображень 1936х1936.
  • Максимальний розмір відео: 4 Гб.
  • Максимальний розмір фото: 30 Мб.
  • Максимальна тривалість: 2 хвилини.
  • Максимальна довжина тексту 2200 символів.
  • Співвідношення сторін: квадрат – 1: 1; альбомний формат – 1,91: 1; вертикальна орієнтація – 4: 5.

Розділ Історії дещо відрізняється від формату основний стрічки. Звичайно, зробити рекламу можна будь-якого розміру, який відповідає вимогам в списку. Однак, щоб реклама в Сторіс виглядала максимально органічно, рекомендується використовувати креативи зі співвідношенням сторін 9:16. Саме це співвідношення відповідає відображеним в історіях повноекранного формату. Для динамічної реклами в відео рекомендоване співвідношення – 1,91 1.

Підтримує Інстаграм всі популярні формати – MP4 чи MOV для відео; JPG або PNG для фото.

Як купити рекламу в Інстаграм

Розмістити рекламу в Інстаграм можна через саме мобільний додаток або Ads Manager Facebook. Ключових відмінностей немає, але оскільки другий варіант користується більшою популярністю, розглянемо його більш детально.

Підготовчий етап

Якщо ви тільки починаєте використовувати Інстаграм, то перш ніж приступити до створення реклами, потрібно правильно оформити свій профіль:

  1. Подумайте про цікаве ніку, який би відображав ваш бренд.
  2. Виберіть яскравий аватар.
  3. Почніть створювати якісні посади і наповніть свій профіль.

Реклама в Інстаграмі доступна тільки власникам бізнес-профілів. Перекласти свою сторінку на бізнес-профіль можна повністю безкоштовно, перейшовши в налаштування свого облікового запису Інстаграм.

Щоб потрапити в рекламу Інстаграм, вам також знадобитися сторінку Facebook для компанії. Створити її можна за кілька хвилин, і коли сторінка буде готова, слід прив’язати її свого облікового запису в Інстаграм в налаштуваннях.

Перш ніж перейти до наступного етапу, підготуйте рекламний контент для публікації. Зверніть увагу, що Інстаграм дозволяє в якості реклами розміщувати не тільки нові ролики, але і вже наявні пости. Щоб скористатися другим варіантом, знайдіть пост, який вам подобається і натисніть на кнопку “Просувати” під ним.

Налаштування реклами

Налаштування реклами здійснюється через Ads Manager, що дозволяє детально налаштувати аудиторію для показів . Відкривши менеджер, потрібно виконати кілька кроків на налаштуванні:

  1. Виберіть мету вашого поступу. Це може бути збільшення впізнаваності бренду, конверсії, Ліди. Залежно від обраної мети будуть незначно змінені параметри налаштування. Наприклад, вибравши собі за мету “Переходи”, можна легко налаштувати рекламу до певної вартості конверсії.

  2. Вкажіть, куди будуть переходити користувачі після кліку по оголошенню. Це може бути веб-сайт, додаток або ваші сторінки в месенджерах.
  3. Далі слід налаштувати, якої аудиторії демонструватимуться ваші оголошення. Ви можете налаштувати реклами на вже існуючу аудиторію, наприклад, якщо раніше вже користувалися рекламою від Фейсбук або створити нову. При створенні нової аудиторії ви можете включити в неї тих, людей, які вже входять в списку вашої аудиторії, а також розширити аудиторію для показу вибравши “Схожа аудиторія”. В останньому випадку алгоритм Фейсбук, підбере нових користувачів, які схожі з поведінки на тих, що вже взаємодіяли з вашої аудиторією.

  4. Далі вкажіть геотаргетинг, вибравши регіон через пошук або поставивши маркер на карті, а також задавши радіус. Ви можете уточнити, що шукайте людей, які постійно проживають тут, мандрівників або тих, хто недавно відвідав це місце. Відзначити можна відразу кілька місць.

  5. Далі вкажіть стать, вік, мови і інтереси людей, яким буде показано оголошення. В даному випадку слід керуватися портретом свого ідеального клієнта.

  6. Можна також звузити аудиторії показів, залишивши в ній тільки людей, які активно взаємодіяли з вашим аккаунтом.

Налаштування бюджету

Визначте як довго ви хочете показувати своє оголошення, виберіть цікавлять вас формати показу. Можна також задати максимальний бюджет для всієї компанії або вказати бюджет на день.

Розміщення оголошення

Коли всі параметри показу вказані, прийшов час створити і саме рекламне оголошення. Для цього виберіть формат оголошення, завантажте свій контент, додайте підпис при необхідності.

В демонстраційному вікні ви відразу побачите підсумковий варіант оголошення. Саме таким його бачитимуть користувачі в своїй стрічці або Сторіс. Якщо вас все влаштовує, виберіть “Опублікувати”.

Вартість реклами

Вартість реклами в Інстаграм залежить від безлічі факторів:

  • обраної аудиторії;
  • формату публікації;
  • кількості показів.

Перш ніж подати рекламу, користувач буде повідомлений про точну вартість кожного його показу, бюджету на день і на весь час публікації. Вартість показу в Інстаграмі визначається на основі аукціону. Це означає, що чим більше рекламодавців націлені на дану аудиторію користувачів, тим вище вартість показу реклами для неї.

Переваги Instagram реклами

Можливість зробити рекламу в Інстаграм забезпечує вам такі переваги: ​​

  • Можна запустити маркетингову кампанію з маленьким бюджетом.
  • Рентабельність такої реклами можна порівняти з фізичними рекламними носіями, маркетингом через ЗМІ.
  • Можна вносити оперативні зміни в публікації, підлаштовуючи їх під просувається продукцію, переваги цільової аудиторії.
  • Охоплюється тільки ваша цільова аудиторія.
  • Можна налаштовувати промо акції, орієнтовані на бізнес акаунти конкурентних фірм і їх фоловерів.
  • Необов’язково створювати окремий сайт для просування нових послуг, продукції.
  • Створити і налаштувати маркетингову кампанію можливо менше, ніж за 30 хвилин .

Приклади рекламних кампаній

Таргетингової реклама в Instagram – вдале рішення для брендів різних калібрів. З її допомогою можуть однаково ефективно просуватися як невеликі компанії, так і всесвітньо відомі марки.

Одним з першопрохідців ринку, а також найяскравішим прикладом потужності таргетингу від Інстраграм є рекламна компанія Gymshark, занедбана в 2017 році з нагоди Чорної п’ятниці. Близько 40% всіх продажів під час проведення кампанії йшли з Інстаграм, а витрати на компанію, окупилися в 6,6 раз.

Формати реклами Інстаграм дозволяють випускати цікаві кампанії. Наприклад, відомий бренд техніки Samsung, з нагоди випуску нового смартфона, основною фішкою якого була камера, запустив рекламу в Інстаграм. В каруселі було представлено кілька знімків, зроблених на смартфон в цікавих місцях. Це наочно демонструвало можливості смартфона, а також дозволяло користувачам милуватися барвистими знімками.

Хороший приклад успішної і недорогої реклами показав іспанський бренд очок Meller. Рекламна кампанія проходила в Сторіс, що дозволило скоротити витрати на залучення одного клієнта приблизно на 35%, а показники клікабельності збільшилися приблизно на 20%.

А ось рекламна кампанія Milton & amp; Goose – приклад того, як реклама в Інстаграм дозволяє зробити бренд впізнаваним. Компанія займається продажем унікальних розвиваючих іграшок, що не можна віднести до категорії спонтанних покупок. Реклама запускалася напередодні Чорної П’ятниці, і основний її завданням було нагадати про себе користувачам, які вже взаємодіяли з брендом.

Для рекламного контента компанія звернулася до інфлюенсерам, до яких раніше співпрацювала і попросила зробити фотографії, де діти грають з їхньою продукцією. Призначений для користувача контент дуже добре працює в Інстаграме, що підтверджують підсумки рекламної кампанії. Більш 50% усіх нових клієнтів дізналися про бренд з Інстаграма, а продажі збільшилися в 4,6 разів.

Поради та нюанси

Наведені приклади вдалих кампаній підтверджують, що реклама в Інстаграмі дає хороші результати. Але важливо розуміти, що замовити рекламу – це тільки мала частина того, що потрібно для досягнення бажаної конверсії. Якщо ви хочете, щоб рекламна кампанія була вдалою, обов’язково слід:

  • Створити якісний контент. Інстаграм дозволяє пояснюватися і ділитися емоціями на самому зрозумілою мовою – мовою зображень. Створіть такий рекламний контент, який зміг би зачепити і утримати користувача.
  • Правильно підібрати формат. Якщо ви хочете продемонструвати свої товари підійде карусель, відео кільцева галерея. Якщо ж ставка робиться на текст, то вибирайте фото-формат. Не бійтеся експериментувати з одним з найбільш улюблених форматів інстаграмерів – історіями.
  • Визначити свою ЦА. Перш ніж замовити рекламу, обов’язково попрацюйте над визначенням свій ЦА. Показуючи рекламу тільки тим користувачам, яким це цікаво, можна зберегти рекламний бюджет і залучити максимум нових клієнтів.
  • Зробити правильний баланс. Вважається, що кількість тексту на зображенні не повинно перевищувати 20% . Якщо є чим доповнити, то краще залишити підпис до посту.

Якщо ви все ще думаєте, чи варто витрачати гроші на рекламу в Інстаграм, то пригадайте, кілька фактів про цю соціальну мережу. Порядку 84% аудиторії Інстаграм, любить купувати у невеликих брендів. Розділ з історіями щодня відкривають більше 500 млн. Користувачів, і з них 72% людей доглядають Сторіс до кінця. Активна аудиторія Інстаграма в середньому робить кліки по рекламі в два рази частіше, ніж це відбувається в інших соціальних мережах.

Постав Лайк! Це ж так просто
Інстаграмчик
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: