Текст для Інстаграму – форматування написів для постів онлайн

Якісна публікація в Instagram під фотографією або відеозаписом містить цікавий опис. Текст необов’язково повинен бути маленьким за обсягом, але суцільний опис вставляти теж не варто. Краще його красиво оформити. Тому рекомендується попередньо підготувати і відформатувати текст для Інстаграму. Як це правильно зробити? Спробуємо розібратися.

Основні можливості форматування

Чого можна домогтися шляхом оформлення опису під постом? Тут можна виділити чотири важливих пункти:

 • Заголовки і підзаголовки – дозволяють позначити тему, про яку піде мова, а також додати в текст кілька смислових блоків, щоб читачеві було легше сприймати інформацію.
 • абзаци – спочатку в Instagram їх позначити вийде. Але при бажанні можна розділити текст на абзаци, тоді він буде виглядати більш вигідно.
 • списки ( маркіровані або нумеровані ) – це зручний спосіб для перерахування, наприклад, інгредієнтів для рецепта або порядку дій.
 • Виділення важливих моментів – суть описаного може бути не тільки в цілих абзацах, але і в окремих пропозиціях або фразах.

Вище описані основні моменти, як виконується форматування тексту для Інстаграму. Як приклад пропонуємо порівняти дві публікації:

Правий варіант виглядає привабливіше.

Тепер розберемося, як саме отримати такий результат.

В кінці статті мова піде про онлайн – редакторів, які дозволяють спростити завдання.

Заголовки і підзаголовки

З заголовка в більшості випадків краще починати текст, і писати в ньому стоїть основну думку. Підзаголовки поділяють опис на кілька смислових блоків. Щоб їх правильно оформити, варто брати до уваги кілька факторів:

 • Найкраще позначати будь-які заголовки смайликами або емодзі.
 • Писати їх стоїть великими літерами, щоб основний текст виглядав менше.
 • Між заголовком або абзацом повинен стояти невидимий символ.

У текстовому редакторі Instagram подвійний перенесення не враховується, і між рядками мінімальний відступ. Ось так це виглядає в редакторі і в самій публікації:

Щоб цього не відбувалося, потрібно в порожній рядок вставити невидимий символ. Ми виділимо його в лапках: «⠀». Зрозуміло, його не видно, так що просто виділіть порожній простір, скопіюйте його і вставте в потрібне місце.

абзаци

Тут актуальні ті ж самі правила, що і для заголовків, а саме, відступи між абзацами. Оформити їх вийде завдяки вставці невидимого символу.

Тут є й інший варіант: порожній рядок можна заповнювати, наприклад, трьома точками або ж емодзі.

Окремо хотілося б згадати момент з використанням різних шрифтів. В рамках описів для публікацій в Instagram вставляти їх неможливо. Але є невелика хитрість нічого не заважає користувачеві підготувати текст в будь-якому іншому текстовому редакторі з потрібними шрифтами. Потім зробити його скріншот і опублікувати в якості вкладення до посту в карусель. Щоб читачеві було зрозуміліше, в кінці опису варто залишити фразу: «Свайпніть по фото, щоб дізнатися продовження».

Використання списків

Безпосередньо у вбудованому редакторі тексту Instagram такий інструмент відсутній, але його можна замінити декількома способами:

 • Використання цифр на початку рядка для нумерованих і яких – або символів для маркованих списків, наприклад, рисок.
 • Вставка замість них різних смайлів.

Варто розуміти, що між пунктами додатковий відступ потрібен тільки в першому випадку.

Скріншоти як приклади:

Виділення важливих моментів

При використанні російської мови в Instagram написи жирними робити неможливо. Такі обмеження додатка, обійти не вийде. Такий варіант виділення окремих фрагментів тексту відкидається. Але є кілька інших рішень:

 • Написання з великих букв.
 • Виділення початку і кінця фрази якими – або символами ( лапки, зірочки і так далі ) або емодзі.

Символи і смайлики доступні в меню для набору тексту.

Онлайн – редактори

Існує безліч інтернет – сервісів, які спрощують оформлення описів для публікацій в Instagram. Частина з них – платні, але пропонують максимальну кількість можливостей. Розглянемо безкоштовний варіант – picture.plus.

Інструкція по роботі:

 1. Відвідайте цю сторінку.
 2. Заповніть поле редактора текстом, роблячи подвійні відступи для заголовків і абзаців.
 3. Додайте в потрібні місця емодзі ( цей крок можна виконати і в самому Інстаграме в кінці процедури ).
 4. Натисніть на кнопку копіювання.
 5. Вставте відредагований текст в Instagram. Якщо він копіювався на комп’ютері, то для початку відправте його на мобільний пристрій, наприклад, через персональний чат в месенджері.
 6. Завершіть оформлення і підтвердіть публікацію запису.

На цьому процес можна вважати завершеним. Не забудьте перевірити, що підсумковий варіант виглядає вдало.

Використання онлайн – редактора для підготовки описів до постів не завжди є зручним. Рекомендуємо спробувати як ручний, так і автоматичний способи оформлення тексту, а потім вже визначити, яким користуватися в подальшому.

Постав Лайк! Це ж так просто
Інстаграмчик
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: