Кращі безкоштовні методи просування в Інстаграм

Щоб розкрутити свій Інстаграм в 2021-му, доведеться постаратися. Конкуренція на платформі божевільна, а значить, потрібно буде постійно експериментувати, комбінувати і стежити за трендами. У цій статті ми розповімо, які бувають безкоштовні методи просування в Інстаграм, і як їх грамотно застосовувати.

З чого почати

Почати необхідно з оформлення аккаунта. І ось на що слід звернути увагу в першу чергу:

  • придумайте простий і запам’ятовується нік (якщо у вас комерційний профіль, то підійде назва бренду або сфера діяльності);
  • в імені аккаунта вказуйте суть бізнесу, а не дублюйте його назва;
  • використовуйте теги в описі профілю;
  • додайте геолокацію;
  • для опису профілю вибирайте мову, близьку вашої цільової аудиторії (відмовтеся від іноземних слів і професійних термінів);
  • вкажіть способи зв’язку (тільки не для галочки, а достовірні);
  • використовуйте смайлики для скорочення і візуального виділення структурних розділів;
  • в описі розкажіть, чим займаєтеся, перерахуйте список товарів, послуг, напишіть оффер;
  • застосовуйте сервіси мультіссилок, щоб створити єдину посилання для всіх способів швидкого зв’язку з вами;
  • розробіть контент-стратегію , рубрикатор;
  • пропишіть контент-план хоча б на найближчий місяць;
  • створіть унікальний віжуал (колажі, предметні фото, текст в візуали).

ТОП-25 безкоштовних способів просування в Інстаграм

Хочете розкрутити свій Інстаграм, але не бажаєте витрачати багато грошей на таргетинг, блогерів і інші платні фішки? Тоді ловите кілька робочих способів, які не тільки заощадять бюджет, а й підвищать кількість передплатників.

Підключіть бізнес-аккаунт

Навіть якщо ви не займаєтеся комерційною діяльністю і не намагаєтеся нічого продати, перемикання на бізнес-аккаунт – обов’язковий етап, який відкриє вам доступ до розширених можливостей соцмережі, а саме:

  • додаткові способи зв’язку (ви зможете додати телефон, мейл, схему проїзду);
  • вказівку категорії;
  • статистика;
  • можливість запускати рекламу.

Щоб перейти на бізнес-аккаунт, в правому верхньому куті натисніть на три смужки, перейдіть в “Налаштування”, а потім в розділ “Аккаунт”. Натисніть на яскраву синю рядок – “Переключитися на професійний аккаунт”.

Підберіть релевантне назву

Крім імені користувача, Інстаграм пропонує вибрати нам ім’я, яке може відрізнятися від логіна. Ви можете написати назву ніші, регіону, в якому надаєте послуги, або унікальна торгова пропозиція. Саме на ім’я вас і зможуть знайти потенційні клієнти. Наприклад, якщо ввести в рядку “торти Київ”, то висвітяться профілі, які мають ці слова в імені.

Підберіть якісний аватар

Аватар – особа профілю, за яким вас будуть дізнаватися. При виборі аватара уникайте яскравих кольорів і дрібних написів. Ідеальний варіант – портрет на білому тлі (для особистих профілів) або логотип бренду (для комерційних). Але тут важливо взяти до уваги один нюанс: якщо ваша компанія тільки вийшла на ринок і про неї мало хто знає, краще зробіть ставку на картинку, яка буде викликати стійку асоціацію зі сферою діяльності.

Проводьте купальники? Відмінно, знайдіть в Гуглі відповідну картинку або організуйте предметну зйомку. А вже через кілька місяців можна і про лого задуматися.

Не забувайте про хештег

Хештеги додають для того, щоб:

  • пост можна було знайти в пошуку;
  • публікація висвітилася в стрічці у тих, хто підписаний на тег;
  • згрупувати пости з певної тематики (наприклад, #знакомствосбрендом, #секретуспеха і так далі).

Хештег діляться на п’ять категорій: високо-, середньо-, низькочастотні, брендові і унікальні.

Високочастотні – це ті, які використовують все: #кава, #дощ, #інстаграм, #море, #смуток. Самі розумієте, що користі вони принесуть мало, так як публікації з подібними тегами виставляються пачками, а значить, ви швидко загубитися під завалами.

Середньочастотні можуть відноситься до конкретної теми: #эвробачення2021, #blacklivesmatter і так далі.

Низькочастотні використовуються вкрай рідко: # грозавначалемая, # чітаюкнігіпелевіна, # люблювіноград.

Брендові містять назву компанії, а унікальні часто вигадують для того, щоб озаглавити якусь рубрику на сторінці.

Для просування дієвими будуть перші три варіанти. Краще в одну публікацію додавати не більше 10 тегів і прописувати їх в першому коментарі, щоб не відволікати увагу фоловерів від основного контенту.

І ось ще парочка рад:

  • теги повинні відображати суть посту, тому не варто бездумно ліпити все підряд;
  • не копіюйте з поста в пост однаковий набір тегів (щоб розширити аудиторію, намагайтеся урізноманітнити добірку).

Використовуйте геотеги

За допомогою геотегов можна істотно підвищити охоплення. Коли ви відзначаєте певну локацію у себе в публікації, то вона автоматично потрапляє в добірку записів з цієї ж міткою. А якщо пост набере багато лайків і буде популярніше, ніж інші, тоді ви опинитеся в топі.

Це хороший рада для власників оффлайн-бізнесу. Наприклад, ваша кав’ярня розташована в ТЦ, де багато інших місць, які користувачі можуть відзначити у себе в постах. Чим більше контенту з відміткою вашого місця, тим частіше додаток буде пропонувати дану локацію користувачам, які зробили фото десь поруч. Викладаючи пости з вашої геолокації, ви просуваєте її в початок списку.

Придумайте лід-магніт

Якщо коротко і по суті, то лід-магніт – це корисний і абсолютно безкоштовний контент (послуга), який споживач отримає в обмін на певну дію (репост, підписку, згадка). Можете запропонувати фоловерів чек-лист з Лайфхак або гайд по правильному харчуванню. Все залежить від формату блогу і ваших можливостей.

Не бійтеся застосовувати взаімопіар

Послуга за послугу – саме так можна описати цю схему. Знайдіть інфлюенсера із суміжною тематикою і рівноцінним кількістю фоловерів, запропонувавши йому зробити взаімопіар. Він рекламує у себе на сторінці ваш профіль, а ви – його.

Пост з неприкритим дифірамбами в цьому випадку буде виглядати занадто неприродно, тому краще використовувати Сторіс. Ідеальний формат – ненав’язливий розповідь, ніж вас так зацікавив колега по ремеслу. З відмітками, підписами і прикладами контенту.

Проводьте спільні прямі ефіри

Прямі ефіри допомагають не тільки стати ближче до користувачам, але й обмінятися передплатниками. Схема та ж, що у взаімопіара. Знайдіть блогера з ідентичною темою, заздалегідь домовтесь, що будете обговорювати під час трансляції, і призначте час.

Важливо: Щоб позбутися від незручних пауз, попередньо пропишіть план ефіру.

Вигадуйте інтерактиви

Щоб користувачі не нудьгували, потрібно іноді підкидати їм розважальний контент. Задавайте завдання, влаштовуйте опитування, Квіза і голосування. Інтерактиви – відмінний спосіб залучити аудиторію.

Масслайкінг і массфолловінг

Так, це все ще працює і досить успішно. Масслайкінг – множинна постановка лайків під записами користувачів, які відповідають заданим критеріям. В середньому, якщо ви поставите 100 лайків, то можете отримати до 6 нових передплатників.

Массфолловінг – масова підписка на цільову аудиторію з метою отримання релевантних передплатників. Важливо вибирати людей зі схожими інтересами. При таких умовах шанс отримати взаємну підписку зростає.

Щоб не виснажувати себе рутинними діями, радимо скористатися автоматизованим сервісом Instaplus.

Коментуйте чужі пости

Таким нехитрим способом ви зможете привернути додаткову увагу до свого облікового запису. Найефективніше залишати коменти під постами інфлюенсеров. Не лінуйтеся і не обмежуйтеся стандартними фразами з розряду: “класний знімок”, “відмінно” і так далі. Вони не матимуть належного ефекту. Намагайтеся писати ємні пропозиції зі смисловим навантаженням.

Підтримуйте з фоловерів зворотний зв’язок

Опублікувати пост або виставити кілька Сторіс – це тільки півсправи. Щоб фоловерів активно реагували на контент, коммуніцірующіх з ними. Відповідайте на коментарі, задавайте питання, цікавтеся їхньою думкою і не бійтеся висловлювати свою. Це істотно підвищить рівень довіри.

Не забувайте про Сторіс

Розкрутитися без освоєння даного інструменту у вас точно не вийде. Ну люблять люди залипати на 15-секундні ролики або прикольні фоточки, а якщо ще й забезпечити їх активними посиланнями, емодзі і ДІФКУ, то вийде справжня бомба. Крім того, у вкладці “Пошук” відображаються найпопулярніші історії інших користувачів. Потрапити в топ складно, але чому б не спробувати удачу?

Трохи синього нікому не зашкодить

Дивний рада, але все-таки робочий. Згідно з дослідженнями, публікації, в яких присутній синій колір, збирають на 24% більше лайків, ніж пости з червоним або помаранчевим.

Додайте call-to-action

Хочете, щоб аудиторія була активною? Тоді не бійтеся додавати call-to-action в кінці постів. Наприклад, можете попросити користувачів залишити коментар, поставити лайк, перейти за посиланням в шапці профілю або висловити свою думку.

Влаштовуйте конкурси

Люди люблять подарунки, а значить, потрібно цим користуватися. Запускати конкурс варто тоді, коли на вашу сторінку підписано мінімум 500 лояльних фоловерів.

Щоб розіграш спрацював і приніс релевантних передплатників (а не любителів халяви, які відразу після оголошення результатів покинуть ваш аккаунт), варто дотримуватися кількох простих правил:

  • Подарунком повинен служити ваш продукт або послуга (рекомендація для комерційних сторінок) . Чи не грайте айфони і гроші, так як на них ведуться тільки мисливці за легкими призами.
  • У конкурсному пості коротко розкажіть про бренд.
  • На час конкурсу генеруйте свій кращий контент. Це важливо, щоб після підведення підсумків не було масової відписки.
  • Механіка проведення конкурсу повинна бути простою – підписатися на профіль, поставити лайк, тегнуть одного і все в такому дусі.
  • За зображенні має бути відразу ясно, що тут проводиться конкурс.

Не бійтеся постити часто

Ні, ми не закликаємо вас із завидною регулярністю штампувати однотипний контент, тим самим дратуючи фоловерів, але однією публікації в день буде цілком досить для того, щоб підвищити показник залученості. Не женіться за кількістю, але і не забувайте про те, що інтерес аудиторії необхідно постійно підігрівати.

Пости повинні бути зі змістом, тому радимо скласти контент-план і тезисно прописати основні пункти.

Використовуйте всі види контенту

Не обмежуйтеся тільки постами для стрічки і Сторіс. Використовуйте всі формати – в 2021 році їх є цілих 7:

  • публікації в стрічці;
  • Сторіс;
  • IGTV;
  • Reels;
  • маски;
  • маркетплейс;
  • путівники.

У всіх користувачів є улюблені типи контенту, і чим більше різноманітності в вашому профілі, тим ширше буде коло передплатників.

Не забувайте про підписи

Поїзд безглуздих фотографій без підписів вже давно пішов. Людям подобається читати і ворушити мізками. Необов’язково під кожною публікацією писати довгі розповіді про своє життя. Іноді можна обмежитися 2-3 пропозиціями, а якщо ви ще й питання в кінці додасте, то отримаєте непогану хвилю коментарів (при наявності лояльної аудиторії).

Відзначайте на фото інші акаунти

Сходили в нову кав’ярню за рогом? Відмінно, запостив круте фото і відзначте локацію на фотографії. Простіше кажучи, щоб ви не робили, чим би не займалися, і яке місце б не відвідали, обов’язково зазначайте всі бренди, які супроводжували заходу, відображеним на знімку. Таким нехитрим способом ви зможете заручитися підтримкою прихильників компанії.

Мотивуйте і надихайте

Знаєте, чому інфлюенсери так популярні? Вони вселяють в людей надію на те, що і вони так зможуть. Їх історії надихають і змушують рухатися вперед.

Також ви можете продемонструвати аудиторії експертність в якийсь ніші. Виставляйте корисні пости, діліться порадами, розповідайте про свій досвід і помилки.

Розробіть привабливий віжуал

Так, контент – король, але без красивої картинки люди навіть не будуть заглядати, що написано в пості. Єдиний колірний простір, колажі, предметні фото, низька контрастність і реальне відсутність обробки (зернистість, розмазані елементи, відблиски і боке) – головні візуальні тренди 2021-го.

UGC

Призначений для користувача контент – круте (і безкоштовне) доповнення до основних інструментів розкрутки. Якщо хтось розмістив про вас відгук, не забудьте репостнуть його в Сторіс.

Основні переваги UGC:

  • нескінченність і самообновляемость фото;
  • нативні контенту;
  • зрозумілий користувачам мову;
  • охоплення нової аудиторії (передплатники того, хто згадав бренд, + інші хештеги).

Пост розважальний контент

Навіть якщо ви постите суперсерйозно і корисний контент, це ще не привід відмовлятися від гумору. Тільки пам’ятайте важливе правило: він повинен бути доречним і коректним. Тематичні меми, жарти, забавні відео або картинки ще нікому не зашкодили.

Напросився в закладки

Алгоритми Інстаграм враховують кількість збережень в закладки для просування по новинній стрічці. Діліться з користувачами своїми цікавими напрацюваннями. За статистикою, в сохраненкі найчастіше потрапляють рецепти, вправи, інструкції по обробці фото, тревл-маршрути, дієти.

Висновки

Безкоштовні методи допоможуть вам набрати близько 2 000 фоловерів всього за кілька місяців, але для того, щоб масштабувати результат, доведеться вдатися до платних інструментів (реклама у блогерів, таргетинг і так далі).

Постав Лайк! Це ж так просто
Інстаграмчик
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: