Соціальна мережа instagram – це розвинена платформа для ведення бізнесу і комерційної, рекламної діяльності. Публікуючи свою творчість і цифрові матеріали, можна заробляти непогані гроші, але щоб отримати перший прибуток необхідно чітко визначити спрямованість і тематику сторінки. Доведеться скласти контент план для Інстаграм, продумати чітку стратегію і підібрати цільову аудиторію.
Структура контенту відповідає призначенню сторінки
Заробітки можливі лише для розкручених облікових записів, тому для початку необхідно зайнятися просуванням сторінки. Популярність в соціальній мережі насамперед залежить від самих користувачів, саме вони сприяють припливу прибутку за рахунок своїх переглядів і підписок. Щоб привернути увагу нових глядачів створюйте цікавий і корисний контент, який буде викликати дискусії і схвалення від більшості передплатників.
Якщо зареєструвалися на порталі, то першим кроком є організація і визначення своєї діяльності. Перед випуском першої публікації прочитайте рекомендації:
- Визначтеся з тематикою і спрямованістю свого контенту. Повинні чітко розуміти, чим будете займатися в соціальній мережі – рекламувати продукцію, вести особистий або інформаційний блог, вести комерційну діяльність. Не варто розглядати зайняті ніші, на яких дуже високий рівень конкуренції. Головне не копіювати чужий матеріал і виставляти його за свій.
- Якщо немає ідей, що викладати, проаналізуйте сучасний цифровий ринок. Подивіться популярні теми в інтернеті, що публікують відомі блогери. Намагайтеся відповідати останнім тенденціям.
- Подумайте про свою цільову аудиторію, не варто розміщувати на одній сторінці кардинально різний контент, наприклад, описувати історії про рибалку і одночасно вести б’юті блог. Матеріал повинен бути спрямований тільки на групу користувачів з однаковими смаками та інтересами.
Намагайтеся розміщувати публікації в єдиному стилі, використовуйте схожі фільтри і елементи графічного оформлення (шрифти, наклейки, ефекти).
Тільки після того, як продумали чітку стратегію і визначилися з тематикою блогу, приступайте до початку роботи.
Слід враховувати, що сервіс Інстаграм активно стежить за своїми користувачами і вводить обмеження на більшість функціональних можливостей. Діє політика конфіденційності і при найменшій підозрі на невідповідність вимогам, вашу сторінку можуть заблокувати тимчасово або остаточно.
Не варто робити такі дії:
- Не варто використовувати сторонні сервіси та додатки для активного просування аккаунта – кошти накрутки лайків і передплатників. У Інстаграм діють обмеження на кількість сердечок, коментарів і запитів на підписку, в разі перевищення норми ваш профіль буде заблокований.
- Не можна викладати заборонені матеріали, що несуть моральну шкоду – контент еротичного змісту, сцени насильства та інше, причому керівництво постійно оновлює і посилює вимоги.
- Не можна розміщувати крадені публікації, в разі копіювання матеріалів потрібно вказувати посилання на автора або згадувати його. В іншому випадку для отримання бан.
- Забороняється розміщувати фотографії документів і конфіденційної інформації.
- Чи не засмучуйте своїх передплатників, не вступайте з ними в перепалку і не ображайте незадоволених користувачів.
Якщо будете дотримуватися цих правил, то не виникне протиріч з керівництвом соціальної мережі.
Головне правило швидкого зростання і просування – ваші фото повинні повністю відповідати тематиці і призначенням сторінки. Якщо вирішили розбавити тему і додати щось нове, то краще зайнятися цим на іншого облікового запису. В іншому випадку ваші передплатники втратять інтерес і стануть повально відписуватися від паблік.
Нижче розберемо основні етапи формування успішної сторінки і якісного контенту в соціальній мережі Інстаграм в усіх подробицях.
Визначити тип аккаунта
Для початку потрібно визначитися з родом діяльності, якою хочете займатися в соціальній мережі. В даний час існує два основних види облікових записів:
- Основний і стандартний профіль. Підійде для пересічних громадян і початківців блогерів.
- Бізнес-аккаунт. В даному випадку отримуєте ширший діапазон можливостей. Вставляйте посилання на зовнішні ресурси в своїх публікаціях, переглядайте детальну статистику відвідуваності сторінки, прикріплюйте годинне про місце-знаходження і займайтеся таргетированою рекламою.
Якщо збираєтеся заробляти в сервісі, доведеться користуватися комерційним профілем. З його допомогою можна відкрити власний інтернет-магазин і просувати продукцію, бренд або товари, а також займатися рекламною діяльністю. Щоб активувати бізнес-аккаунт, необхідно синхронізувати його з обліковим записом партнерської соціальної мережі Facebook.
Щоб вести особистий блог досить мати стандартний профіль. В останньому пакеті оновлень з’явилася функція перегляду статистики для блогерів з достатнім числом активних передплатників.
Призначити цільову аудиторію
Наступний етап після визначення типу облікового запису – пошук відповідної цільової аудиторії. Це важливий момент, адже саме від правильно підібраних глядачів буде залежати популярність сторінки і її просування, отже, і ваші заробітки. Підлаштовуйтеся під своїх передплатників і випускайте для них унікальний контент. Розглянемо ряд рекомендацій і корисних порад:
- Працюйте тільки в одному напрямку і випускайте фотографії та відеоролики одного жанру і тематики, розраховані для обраної цільової аудиторії.
- Не варто міняти розглядаються теми з метою збільшити приплив нових відвідувачів. Якщо ваша аудиторія молоді дівчата, не варто постити новини про політику або автомобілях. Так, ви привернете увагу нових глядачів, але старі відмовляться від вас і одпишуть.
Краще вибрати невеликі групи, але писати контент для них, поступово розширюючи і експериментуючи в суміжних сферах і напрямках.
Призначення пабліка залежно від типу акаунтів
Тепер подумаємо, що постити і розповідати користувачам, щоб викликати інтерес і підвищити попит, і зайнятися складанням контент плану для інстаграм. Простір для розвороту необмежену, головне проявити фантазію і кмітливість. Не варто розглядати тематики і ніші, які вже зайняті і мають високу конкуренцію.
Усі публікації можна подумки розділити на кілька основних категорій:
- Продаючі і рекламні пости.
- Інформаційні, корисні і повчальні фотографії, відеоролики.
- Розважає контент, який отримав останнім часом найбільшого поширення.
Нижче розглянемо кожну групу докладно і окремо.
Продаючі пости
Подібні записи розміщують на своїх сторінках в основному бізнес-акаунти, які займаються комерційною діяльністю, просувають власний продукт, послугу або бренд одягу в соціальній мережі. Багато знаменитостей і блогери періодично викладають рекламні банери на своїх особистих сторінках з метою заробітку. Адже за це замовники платять непогані гроші після складання контракту.
Дотримуйтесь простих порад при публікації продають постів для Сторіс і стрічки:
- Дані фотографії або відеоролики повинні бути барвистими і яскравими, викликати у відвідувачів бажання перейти за посиланням або придбати товар. Детально опишіть кращі сторони і характеристики продукту, акцентуйте текст на достоїнствах. Головне створити заклик до дії. Використовуйте готові шаблони сторонніх сервісів.
- Рекламний банер або комерційний паблік повинен органічно вписуватися в вашу новинну стрічку на сторінці. Якщо кожен пост буде присвячений рекламі, то навряд чи ваш аккаунт доб’ється популярності, винятком є інтернет-магазини. Вписати рекламу лаконічно і цікаво презентувати бренд – це справжнє мистецтво і не всі блогери здатні реалізувати це на професійному рівні.
Постинг залучає і розважає
Більшість відвідувачів соціальної мережі Інстаграм кожен день авторизуються в системі з однією метою – відпочити і розслабитися, тому максимальним попитом користується розважальний контент. До даної категорії можна віднести наступні види діяльності:
- Публікація гумористичних коротких роликів і мемів. Знімайте смішні відео, показуйте глядачам прості і забавні життєві ситуації, які близькі кожному з нас. Не обов’язково бути відомою особистістю, щоб викликати посмішку у передплатника, проявіть фантазію.
- Створюйте огляди і рейтинги, розміщуйте рецензії на фільми і музику. Оглядати можна що завгодно.
- Займайтеся творчою діяльністю і діліться своїми досягненнями.
Що стосується залучають публікацій, то їх основне завдання привернути увагу користувачів. Вони повинні закликати передплатника зробити певну дію, наприклад, поставити лайк під фото або підписатися на канал.
Пости інформаційного призначення
Наступна категорія включає в себе публікації, які несуть користь і інформаційне навантаження на користувачів. До них належать такі види контенту:
- Навчальні відеоролики і фотографії.
- Новинна тематика. Світова політика ніколи не залишить вас без актуальних тем. В даному випадку слід посилатися на авторитетні видання і джерела, забороняється публікувати завідомо неправдиві відомості.
- Фітнес. Діліться своїми програмами тренувань і уроками дієтичного харчування.
- Б’юті блоги. Обдивлятися новинки в світі світової моди і косметики.
- Приготування їжі. Розміщуйте якісні рецепти і докладні інструкції в приготуванні страв, обов’язково прикрепляйте барвисті і яскраві фотки.
- Збирайте семінари та лекції, проводите пізнавальні заняття в прямому ефірі.
- Поради для фотографа, кондитера, дизайнера , автомобіліста та інше.
Обов’язково ведіть двостороннє спілкування зі своїми передплатниками, вступайте в дискусії та обговорення.
Ми представили лише малу частину можливих напрямків для діяльності в соціальній мережі, перед вами відкритий і цікавий світ.
Визначити частоту публікацій – скласти графік заливки постів
Важлива вимога при створенні власного каналу або паблік в Інстаграм – якісний контент, це основна складова успіху. Опрацьовуйте кожну публікацію і оформляйте її за допомогою стандартних інструментів сервісу або сторонніх додатків. Якщо фото і відео будуть не цікавими або поганої якості, то передплатники НЕ будуть засиджуватися на вашій сторінці надовго.
Слід звернути увагу на частоту публікацій і їх періодичність. Ми склали ряд корисних порад, які допоможуть організувати роботу:
- Ніколи не робіть великих пауз і перерв у випуску нових матеріалів. Якщо трапилося щось важливе, обов’язково зверніться до передплатників і попередьте їх про майбутні вихідних.
- Складіть точний і постійний план на місяць, графік розміщення новин і строго дотримуйтеся його. Досить викладати по дві або три записи в добу, щоб приріст відвідувачів не зупинявся.
- Багато – це теж погано. Якщо будете буквально закидати читачів постами сумнівної якості, то з часом це може набриднути. Чи не захаращувати новинну стрічку.
Розклад і суворе дотримання графіка – запорука успіху вашої сторінки.
Якщо немає ідей – експерименти не повинні порушувати стиль сторінки
Будь-який успішний і знаменитий блогер може зіткнутися з такою ситуацією, як дефіцит ідей. Часом натхнення просто пропадає, а графік вимагає випуску нових публікацій. У такому випадку рекомендуємо взяти невелику перерву і уважно оцінити свої можливості. Подивитися цікаві думки можна в наступних джерелах:
- Проаналізуйте сучасний ринок цифрових матеріалів в інтернеті, полазьте по соціальним мережам, почитайте літературу.
- Використовуйте готові приклади і зразки своїх суперників і конкурентів, перейдіть на їх сторінку і подивіться, що вони пропонують своїм передплатникам.
- Попросіть своїх користувачів допомогти вам з прокладанням дороги в майбутнє. Дізнайтеся у них за допомогою опитувань, який жанр і тематика їм буде цікава.
Якщо знайшли вихід і визначилися з вибором, не варто експериментувати і писати нікому не потрібний контент. Оцініть свої можливості і смаки відвідувачів.
Не робіть дослідів зі стилем і оформленням своєї сторінки, тематикою і жанром. Можливо, це сильно позначиться на вашій цільової аудиторії і їх інтересах.
Підбиття підсумку – аналіз статистики перегляду
Не забувайте про статистику переглядів сторінки. З її допомогою зможете проаналізувати, як діє інформація на користувачів – подобається вона чи варто змінити напрямок подальшого руху. Для цього необхідно виконати наступні дії:
- Запустіть соціальну мережу на смартфоні або персональному комп’ютері.
- Авторизуйте під своїм обліковим записом.
- Перейдіть на особисту сторінку користувача.
- Після цього клікніть на іконку, яка виглядає, як три лінії, розташована на верхній частині екрану.
- Відкриється додаткове меню, в якому з’явиться пункт статистики.
В цьому розділі зможете подивитися різні параметри:
- Кількість переглядів розміщених постів за минулий тиждень.
- Загальний охоплення вашої сторінки. Тут відображається число відвідувачів, перед якими транслювалася публікація.
- Активність передплатників і статистична інформація про них – поділ по регіонах і містах, вікові та статеві категорії. Відзначаються тимчасові інтервали, протягом яких спостерігався максимальний попит на пости.
Що таке статистика? Дані відомості доступні тільки для власників бізнес-акаунтів в Інстаграм. Якщо недавно підключили такий вид аккаунта, то спочатку вона буде невідома, вона з’явиться тільки через тиждень після реєстрації, за умови наявності активних публікацій. Детальну статистику можна перевірити і для кожного окремого запису в новинній стрічці.
Якщо помітили, що ваші показники стали різко падати, то варто думати про внесення змін до графіку роботи, якості і тематики паблік.
У статті розглянули кілька корисних порад, які допоможуть створити і скласти контент план для Інстаграму. Щоб заробляти непогані гроші, необхідно вкладати величезну кількість сил і енергії в розвиток каналу, викладати цікаві і якісні знімки і відео, які будуть залучати відвідувачів і викликати інтерес.