На створення матеріалів пішло багато часу, витрачена купа зусиль, і раптом це виявилося даремно. Робота проведена даремно тому, що для публікації контенту обраний неправильний день і годину. Розглянемо, яку роль відіграють дні тижня і число повідомлень в кількості лайків, в числі переглядів і обхваті аудиторії.
Чому вибір моменту – це важливо
З новими алгоритмами роботи програми стрічка почала працювати інакше, ніж раніше. Привабливість постів і охоплення аудиторії стали менше залежати від терміну публікації постів в Інстаграм.
Механізм роботи програми враховує актуальність контенту, тобто наскільки давно він розміщений. Тому у свіжих фоток більша ймовірність опинитися вище в стрічці у передплатників.
Найкращий час для публікації – коли максимум аудиторії користується послугами мережі.
Як знайти підходящий момент для публікацій
Багато розхожих думок є на цей рахунок. У якийсь жн час викладати фото в інстаграм? Прийнято вважати, що це ранок, годині о 10, і вечір, 19-20. Зрозуміло, в будній день, а ось в неділю і свята краще не постити. З розвитком мобільного інтернету останнє твердження видається спірним. Тепер люди онлайн і по вихідних, і в святкові дні.
У 2018 році проведено аналіз того, коли краще розміщувати інформацію в соціальних мережах. Командою Popsters обстежені дані 465 мільйонів публікацій. Розглядалася середня активність поста в залежності від часу. Ось що вдалося встановити:
- Найбільший успіх мали, зроблені в неділю. Саме в вихідний і в свята краще викладати фото і тексти.
- Не набагато відстає понеділок.
- У будні дні активність користувачів менше і день тижня не грає ролі.
- Гірше передплатники реагують на публікації, зроблені в суботу.
Дослідження підтвердило народна думка про те, що вибір години теж має значення. Максимально активно реагують онлайн-користувачі вранці і ввечері. Пік припадає на 10 ранку і 19 вечора. Невеликий сплеск спостерігається в 12. Якщо зберетеся публікувати пости в Інстаграм, то найкращий час для цього – неділю вранці.
Необхідно враховувати і тематику постів. Різні бренди мають різну цільову аудиторію і жайворонки з однієї не перетинаються з совами з іншого.
Дослідницька група Unmetric встановила що:
- Пости про подорожі та туризм краще розміщувати в 11 і 13 годин і відповідний день для цього п’ятниця. Передплатники планують, як проведуть суботу та неділю. Інший популярний день – понеділок. Згадують, напевно, де побували у вихідні.
- Пости про розваги найбільшою популярністю користуються в 14-15 годин по вівторках і четвергах. Очевидно, люди так розслабляються після обіду в середині робочого тижня. Хоча, треба сказати, розважальний контент популярний протягом дня, тільки не вранці. З раннього ранку нікому не до сміху.
- Інформація про їжу та напої користується успіхом в полудень. У будні дні люди думають тільки про їжу, вибираючи блюдо або фантазуючи, щоб підняти апетит.
- В обід будуються плани про майбутні покупки, тому пости про роздрібну торгівлю теж краще розміщувати серед тижня.
- Про здоров’я люди частіше замислюються по середах і неділях о 9 ранку. У цей час вони переглядають акаунти, пов’язані з фітнесом.
- Про косметику та догляді за собою жінки більше згадують в кінці робочого тижня після обіду.
Скільки разів на день
Union Metrics вивчили 55 відомих брендів на залежність популярності від частоти постінгом. Дослідження показали, що найкраще викладати по півтора поста в день. Причому немає даних, які б стверджували, що збільшення частоти повідомлень істотно впливає на відвідуваність аккаунта. Важливіше не скільки розмістили постів в день, а якість контенту і регулярність появи. Незалежно від того, як часто викладаєте фото і тексти, тільки сталість дозволить розширити аудиторію.
Стрічка новин в Instagram має свій алгоритм роботи, тому спроби обдурити систему і вийти на пік популярності тільки за рахунок вибору кращого часу для постінгу, заздалегідь проваляться.
- Вивчайте аудиторію в статистиці профілю. Там представлений хороший графік внизу, що показує активність передплатників в залежності від часу.
- При виборі часового поясу орієнтуйтеся на регіони з самим максимальним числом послідовників.
- Перевіряйте тимчасову залежність частіше, адже охоплення аудиторії виростає більше від вдало підібраного контенту, ніж від правильно обраного моменту.
- Продовжуйте експериментувати. Не зупиняйтеся на одному годині або дні, так втратите передплатників.
- Плануйте контент заздалегідь, а то в потрібний момент передплатники не побачать опублікованих фото, які зацікавлять. Якщо самому це зробити важко, скористайтеся послугами онлайн-планувальників, які не упустять час і принесуть бажані лайки.
При розробці стратегії просування час публікації грає невелику тактичну роль. В першу чергу необхідно подбати про зміст поста. Фотографії зроблені професійно, тексти зачіпають за живе, а хештеги грамотно підібрані.
Якщо пост зроблений винятковим, то набере велику кількість лайків в будь-який час. Тому зосередьтеся на якісному контенті, а вже потім замислюйтесь, в який момент його подати. У статті розібралися в який час викладати пости в інстаграм.