Є вірний вираз: краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Тому рекламні акції в соцмережах так продуктивні. У instagram користувачі приходять для перегляду фото і відео. Чим яскравіше і більш несподівана реклама, тим більшу аудиторію вона приверне. Всі маркетингові матеріали проходять перевірку на відповідність Правилам рекламної діяльності. Спочатку будь-яка промоакція знаходиться на розгляді інстаграм, скільки чекати схвалення – залежить від дотримання рекламодавцем правил.
Що це таке і як вона працює
Promotion, буквально – просування товару. Більшість маркетологів роблять упор на самому товарі або рекламованої послуги. Однак соцмережі працюють по-іншому: вони покликані збільшувати охоплення аудиторії. Акцент треба робити на клієнтах. Тоді не важливо, що рекламується, чим ширше аудиторія, тим швидше товар знайде покупця.
Успішна промоакція в інстаграм повинна бути таргетированої (від англійського target – ціль). Маркетингову діяльність потрібно «заточувати» під цільову аудиторію. Контент повинен відповідати психології групи людей, якій він призначений.
Наприклад, нерозумно створювати ролик про товари для дітей з використанням напівоголених фотомоделей. Цільова аудиторія таких товарів – мами, тітоньки і бабусі. Тому, тільки «мімімішние» дітки, або такі ж тата. До речі, рекламі з використанням «оголення» належить довго проходити розгляд і бути відхиленою в 99,9% випадків.
Марно створювати вірусні відео з товарами або послугами для старшого покоління. Вони його просто не подивляться, а якщо подивляться – не зрозуміють. В вірусних – тільки молодіжні товари.
Щоб змусити рекламу працювати, потрібен всього лише:
- зважений підбір ЦА;
- релевантний психології ЦА контент.
Як створити і налаштувати промоакцію
Компанії рекламодавцю необхідно мати сторінку на ресурсі Facebook. Цією соцмережі належить Інстаграм.
Промоушен можна створити в самому Instagram або на ADS Manager (сервіс ФБ).
Доступна реклама в інстаграм тільки для бізнес-акаунтів.
- Опублікувати один або кілька постів, які передбачається рекламувати. Вибрати для просування можна один з 15 останніх опублікованих.
- Натиснути на кнопку «просувати», яка знаходиться під обраним постом, а також в профілі сторінки. У розділі статистики також є опція «створити нову промоакцію». Можна працювати і звідти.
- Визначитися з метою публікації. Можна вибрати з двох: перехід на сайт з товаром або дзвінок клієнта.
- Вибрати аудиторію для просування. Інстаграм може це зробити автоматично, виходячи з рекламованої послуги або товару, але краще задати певні параметри.
- Встановити бюджет і тривалість акції.
- Надіслати пост на схвалення модераторам.
Статус «На розгляді», скільки триває
Модераторська перевірка зазвичай не перевищує доби з моменту відправки рекламного поста. Іноді користувачі вносять фундаментальні зміни в уже відправлену на модерацію промоакцію. Потім дивуються, чому не схвалюють пост так довго. Зміни таргетингу, тексту, посилань – веде до повторної перевірки.
Після закінчення перевірки приходить повідомлення про схвалення або відхилення реклами. Якщо акція схвалена, вона запуститься і буде тривати стільки, скільки визначив замовник.
Як видалити несхваленну промоакцію
При порушенні правил системи, модератори не схвалюють рекламу в інстаграм і контент слід видалити. Спочатку потрібно зупинити просування. Чи не схвалена акція і так не просувається, але користувач повинен це зробити:
- Зайти в профіль інстаграм.
- Натиснути “Промоакція” і вибрати не схвалену рекламу.
- Під кнопкою «Просування» з меню вибрати опцію видалення.
- Видалити платіжний аккаунт.
Що робити, якщо при видаленні промоакції видає помилку
Потрібно перевірити чи не заблоковано аккаунт в Фейсбуці. Чи не підключена функція авто-поповнення рахунки в Ads Manager. Не потрібно платити за несхвалення акцію.
Іноді блокується акаунт інстаграм, якщо система дає збій через вилучення промоакції. Тоді неминуче звернення до техпідтримки.
Щоб платформа схвалила промоакцію в інстаграм без проблем і швидко, потрібно досконально вивчити не тільки правила розміщення реклами, а й принципи перевірки її вмісту. Не слід зачіпати нічиї особисті характеристики: расу, віру, національність, політичні погляди. Не можна створювати сексуально провокаційний контент і використовувати брендовані символи. Тоді все буде в порядку.