Ідеальний розмір фото для Інстаграм – ширина, висота і пропорції

Ширина і висота зображень для Інстаграм з оптимальними пропорціями

Розмір зображення для Інстаграм грає ключову роль в сприйнятті візуального контенту вашими справжніми і потенційними передплатниками.

Так як мобільний додаток дотримується своїх певних стандартів, то користувачам доводиться під них підлаштовуватися і дотримуватися рекомендовані розміри по відношенню до публикуемому контенту.

Чому потрібно дотримуватися встановлених розмірів фотографій і відео

Говорячи простими словами, якщо заздалегідь не потурбуватися про розміри фото і відео при підготовці публікації, то запис в стрічці або Сторіс може втратити сенс того, що ви в кінцевому підсумку хочете донести (показати) своїм послідовникам.

Потрібно пам’ятати: алгоритм соціальної мережі автоматично обріже зайве і стисне вихідний знімок до своїх, встановлених параметрів.

Все це звучить досить складно в теорії, але досить просто на практиці, тому запасіться терпінням і вивчіть матеріал даної статті повністю, щоб надалі швидко підбирати розміри фотографій під потрібні публікації і ваш профіль в Instagram виглядав привабливо для передплатників і правильно, з точки зору алгоритмів соціальної мережі.

Розміри фото для Інстаграм

Розмір зображення для Інстаграм слід підбирати з урахуванням того, який вид публікації готується до виходу: запис в стрічці, в Сторіс або додавання аватарки в профіль.

Оскільки ширина і висота (роздільна здатність в пікселях) фотографій для всіх видів публікацій різниться, тому розглядати їх будемо окремо і по порядку.

Важливо: рекомендовані розміри контенту для Інстаграм відносяться як до фотографій, так і до відео. Тобто, готуючи публікацію, незалежно картинка це або ролик з музикою, орієнтуватися потрібно на одні і ті ж оптимальні параметри.

Розмір зображення для поста

Стрічка Інстаграм підтримує три формату знімків :

 1. портретний (вертикальний);
 2. квадратний (універсальний);
 3. альбомний (горизонтальний);

Відповідно, оптимальний розмір фото для поста в Інстаграм, який 100% впишеться в задані формати, існує в трьох оптимальних дозволах:

 • 1080 × 1350 px – вертикальний;
 • 1080 × 1080 px – квадратний;
 • 1080 × 566 px – горизонтальний.

Дозволу певного формату відповідає співвідношення сторін:

 • 4: 5 – 1080 × 1350 px – портретний формат;
 • 1: 1 – 1080 × 1080 px – квадратний;
 • 1,91: 1 – 1080 × 566 px – альбомний.

Інстаграм завжди “відштовхується” від пропорцій, підганяючи картинку під певний формат, тому після публікації, максимальний розмір фото по ширині завжди буде дорівнює 1080 px.

 Розміри і формати фото для постів в Інстаграм
Розміри і формати фото для постів в Інстаграм

Якщо в Інстаграм завантажується картинка з низьким дозволом, то алгоритм збільшить його в ширину до 320 px і навпаки, якщо фото має великий розмір, то соціальна мережа зменшить його до ширини 1080 px.

Варто враховувати, що якщо ви завантажуєте фото розміром від 320 до 1080 пікселів, то Інстаграм зберігає його в оригінальному розмірі за умови, що знімок має співвідношення сторін від 1,91: 1 до 4: 5. Якщо пропорції зображення не відповідають, то воно буде обрізано до дозволеного розміру.

Дозвіл фотографій для Сторіс в Інстаграм

Щоб історія виглядала привабливо, без рамок і порожніх областей, потрібно заздалегідь потурбуватися про розміри і пропорції майбутньої Сторіс.

Оптимальні розміри файлу фотографії для історій:

 • Роздільна здатність: 1920 × 1080 px або 1280 × 720 px;
 • Співвідношення сторін: 16: 9;
 • Розмір файлу (вага): до 30 МБ;
 • Формат: jpg або png.

При розміщенні контенту не відповідає оптимальним розмірам і пропорціям, Instagram автоматично обріже зайве при перевищенні або додасть порожні області при незначних обсягах. Як наслідок, історія після публікації може виглядати незадовільно.

Розмір аватарки для Інстаграм

Розмір вихідного файлу фотографії для профілю в Інстаграм не має значення, але при підготовці аватарки краще орієнтуватися на пропорції 1: 1, тобто квадратне. Так як після додавання знімка в соціальну мережу, картинка буде обрізана до дозволу 110 × 110 px.

Оптимальні розміри фотографії для фото профілю в Інстаграм:

 • Дозвіл: 110 × 110 px;
 • Формат файлу: jpg;

При недотриманні заданих пропорцій, фото профілю може виглядати некоректно.

Розміри іконок для актуальних історій

При додаванні історій в актуальне, Інстаграм автоматично створює папки з назвами. Як обкладинки може бути встановлена ​​картинка створена з містяться в ній Сторіс.

При бажанні іконку для папки з актуальних можна замінити на свою, заздалегідь створивши її в фоторедакторі.

При створенні обкладинки слід дотримуватися оптимальних параметрів:

 • Максимальний розмір фото: 1080 × 1080 px;
 • Співвідношення сторін 1: 1 ;
 • Формат файлу: jpg.

Під час додавання іконки, її потрібно розтягнути і розташувати по центру видимої області.

Розміри відео для Інстаграм

В Інстаграм дозволяється завантажувати відео в трьох видах публікацій: історії, стрічка і IGTV. Для кожного виду передбачені свої стандартні розміри і співвідношення сторін.

Розмір відео для історій

Щоб вдало завантажити відео в історію Інстаграм потрібно дотримуватися вимог встановлені соціальною мережею.

 • Довжина відеоролика: не більше 60 секунд (тривалість одного фрагмента 15 сек.);
 • Розмір файлу: не більше 4 ГБ;
 • Дозвіл відео: від 600 × 1067 px до 1080 × 1920 px ;
 • Оптимальне співвідношення: сторін: 9:16.

Для завантаження відео в Сторіс тривалістю більше однієї хвилини, його потрібно попередньо нарізати на фрагменти по 60 сек. Детальніше про це читайте в нашій статті.

Розмір відео для стрічки

Якщо в Сторіс відео автоматично нарізається на відрізки по 15 секунд, то в стрічку можна викласти безперервне відео до 1 хвилини, при цьому також варто дотримуватися встановлених формати.

 • Оптимальні розміри: 1080 × 1350 px – вертикальний; 1080 × 1080 px – квадратний; 1080 × 566 px – горизонтальний;
 • Тривалість: від 1 до 60 секунд;
 • Формат файлу: MP4;
 • Співвідношення сторін (пропорції): 4: 5 – 1080 × 1 350 px – портретний формат; 1: 1 – 1080 × 1080 px – квадратний; 1,91: 1 – 1080 × 566 px – альбомний.

Будьте уважні: якщо відео не відповідає встановленим пропорціям, то воно автоматично обрізається до потрібного розміру, внаслідок чого може порушиться задумана автором подача матеріалу.

Розміри відео для IGTV

Додаючи відео в Інстаграм тривалість більше 60 секунд, соціальна мережа запропонує скопіювати завантажуваний кліп в спеціальний розділ IGTV, тому відеозапис має відповідати оптимальним розмірам.

Вимоги до відео для IGTV:

 • Тривалість: до 900 секунд (15 хв.) При завантаженні з мобільного пристрою, до 3600 секунд (1 година) при завантаженні з комп’ютера;
 • Формат відео: горизонтальний , вертикальний, квадратний;
 • Пропорції для попереднього перегляду: 4: 5 – 1080 × 1350 px – портретний формат; 1: 1 – 1080 × 1080 px – квадратний; 1,91: 1 – 1080 × 566 px – альбомний;
 • Пропорції для для основного відео: для вертикального – 9:16, а для горизонтального – 16: 9
 • Дозвіл: мінімум 720 px;
 • Формат файлу: MP4;
 • Розмір файлу: тривалість до 10 хвилин – 650 Мб, до 60 хвилин 3,6 Гб;
 • Частота – мінімум 30 кадрів в секунду;
 • Рекомендований розмір обкладинки для IGTV в стрічці: 420 × 654 px, формат jpg або png, співвідношення сторін 1: 1,55.

Додатково при завантаженні відео в IGTV потрібно встановити превью ролика в стрічці, для цього потрібно вибрати фрагмент відео в якості попереднього перегляду, а також завантажити обкладинку.

Розмір тексту для поста в Інстаграм

Обмеження на кількість символів до підпису поста в Інстаграм теж існує. Тому якщо ви любите довгі записи, то для інстаграма доведеться виокремлювати тільки найосновніше і важливе.

 • Загальна кількість символів з пробілами, переноси, хештеги і згадки – 2200;
 • Максимально кількість згадок: 30;
 • Максимально кількість хештегів: 30.

Лайфхак: Для збільшення кількість знаків на пост – використовуйте закріплений коментар.

Як зробити придатний знімок для Інстаграм

Кілька порад про те як робити якісні публікації в Інстаграм які будуть відповідати вимогам соціальної мережі і подобатися передплатникам.

 1. Робіть знімки та записуйте відео за допомогою програми Інстаграм – для цього перейдіть в свій профіль і натисніть “+” у верхній частині екрану, далі потрібно вибрати “публікація в стрічці”.
 2. Завантажуйте фото з галереї на Андроїд і з фотоплівки на IOS, тільки ті які відповідають встановленим пропорціям і мають дозвіл не нижче 1080 px.
 3. Якщо робите знімки стандартної камерою смартфона, використовуйте настройки які дозволять зробити фото з потрібним співвідношенням сторін або близьким до них.
 4. Якщо потрібно сфотографувати людину в повний зріст або по пояс, тримайте камеру вертикально. Якщо робите панораму або фотографуєте компанію людей – горизонтально.
 5. Використовуйте останню версію Інстаграм, щоб вам були доступні всі оновлення і нововведення соціальної мережі.

Дотримуючись цих простих правил, ваш профіль буде зрозумілий і цікавий людям, набере безліч реакцій у вигляді лайки, коментарів і репоста.

Де створювати редагувати фото для постів і Сторіс

Зробити якісний знімок на камеру мобільного телефону – одне з найважливіших складових успішного аккаунта, але не єдине.

Будь-яка фотографія або відео , навіть зроблене найкрутішою камерою і з ідеальними пропорціями, потребує обробки і доопрацювання в редакторі. Наведемо список найбільш гідних і спеціально “заточених” для Інстаграм оброблювачів графічного контенту.

Редактор Canva

canva

Canva мабуть один з найкращих фоторедакторів для створення контенту спеціально під соціальні мережі. Канва має на борту багатий арсенал інструментів для створення і обробки фото і відео.

Використовуючи Canva, більше не потрібно турбуватися про дозвіл і співвідношенні сторін тому там вже все для цього є.

Редактор Канва можна використовувати онлайн, встановити програму на комп’ютер або завантажити додаток для мобільного телефону на IOS і Android.

Crello

 crello

Crello дуже схожий на Canva онлайн фоторедактор з безліччю безкоштовних шаблонів і шрифтів для стрічки і Сторіс Інстаграм, підтримує всі сучасні формати публікацій. Є мобільний додаток для на IOS і Android.

Supa

 supa

Supa – один з кращих сервісів по створенню і редагуванню відео для соціальних мереж. Великий набір безкоштовних шаблонів, анімації, шрифтів і переходів. Є безкоштовний тариф якого з легкістю вистачає звичайному користувачеві.

Picture.plus

Picture.plus

Перевагою сервісу Picture.plus є можливість створення підписів до постів зі смайлами переносами і абзацами. Створений в сервісі текст виглядає охайно і його легко читати. Створення тестів для Інстаграм з переносами доступно безкоштовно.

Adobe Photoshop Express

adobe photoshop express

Adobe Photoshop Express. Якщо потрібно швидко відредагувати знімок, обрізати або зменшити його розмір, то онлайн інструмент від популярної компанії Adobe легко впорається з цим завданням. Сервіс працює тільки на комп’ютері, а для мобільних є однойменне додаток.

Підсумок

Підбираючи формат зображення для публікації, завжди орієнтуйтеся під завдання поста.

Якщо публікація носить “вірусний” характер то в такому випадку краще використовувати квадратний або альбомний формат. залишаючи місце під кнопки лайків і репоста.

В разі якщо запис інформаційна або рекламна, в такому випадку альбомний формат фотографії буде краще, адже малюнку відводиться більше місця, але зате кнопки соціальної активності залишаються за рамкою видимої області.

А який формат публікацій використовуєте ви? Які розміри фото більше підходять для вашого профілю? Діліться в коментарях.

Постав Лайк! Це ж так просто
Інстаграмчик
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: